Apple хоче заборони продажу мобільних пристроїв Samsung в США

НовиниТехнології    08.08.2013 - 17:16
Незабаром, після того, як Президент США Барак Обама наклав вето на заборону продажу старих моделей гаджетів Apple, Купертинський гігант намірився домогтися заборони продажу мобільних девайсів, виробництва Samsung на території США.

Незабаром, після того, як Президент США Барак Обама наклав вето на заборону продажу старих моделей гаджетів Apple, Купертинський гігант намірився домогтися заборони продажу мобільних девайсів, виробництва Samsung на території США, повідомляє "Росія 24".

Завтра представники компанії виступлять перед апеляційним судом США, де будуть домагатися заборони продажів тих моделей гаджетів Samsung, які суд присяжних в Каліфорнії визнав такими, що порушують патенти на дизайн iPhone.

І можливо, Агентство США з торгівлі та розвитку може призупинити імпорт деяких моделей Samsung на основі заяви про порушення патентних прав.

Для Apple скорочення присутності гаджетів південнокорейського вендора - набагато важливіше будь-яких грошових компенсацій. 1 млрд дол, які суд США зобов'язав Samsung виплатити Apple торік, дорівнює двотижневим продажам iPhone або однієї сьомої квартального прибутку Samsung.

"У деяких випадках, простий грошової компенсації - не достатньо", - зазначає Рей Ван Дайк, юрист відділу технологічних патентів фірми Van Dyke у Вашингтоні. "У битві між Apple і Samsung, дане питання визначає, хто вийде переможцем", - говорить юрист.

Разом, Apple і Samsung становлять майже половину всіх проданих смартфонів, притому, Samsung утримує звання найбільшого в світі вендора і дві компанії ведуть давню боротьбу за перше місце на ринку США.

Втім, аналітики відзначають, що навіть якщо зусилля Apple увінчаються успіхом і вона доб'ється заборони продажів тих моделей, які, нібито, копіюють iPhone, це не сильно позначиться на становищі справ південнокорейського виробника мобільних пристроїв.

Справа в тому, що більшість моделей, обвинувачених Apple в порушенні патентів, вже більше не підтримуються, Samsung або перебувають на межі закінчення "терміну придатності". Корейці до теперішнього часу випустили вже достатня кількість нових гаджетів у різних цінових діапазонах, тому сильно за доходами Samsung можливий заборона не вдарить.

"Продажі пристроїв минулого покоління в США становлять менше 1% від загальної частки продажів у регіоні" - повідомив Кім Ен Чан, аналітик дослідницької компанії з Сеула Shinhan Investment Corp.

Samsung і Apple, які є двома найбільшими у світі виробниками смартфонів, ведуть "патентні битви" в десяти країнах світу вже не перший рік. Перший судовий позов був поданий з боку американської корпорації в квітні 2011 р., коли вона звинуватила Samsung у копіюванні технологій сенсорного екрану, програмного забезпечення і зовнішнього вигляду IPhone в моделі Samsung Galaxy. У 2012 році суд зобов'язав південнокорейську компанію виплатити Apple більше мільярда доларів за порушення п'яти патентів (у березня 2013 року сума була скорочена до 600 млн дол).

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top