Аналітики назвали ризики для курсу гривні до долара

Аналітики назвали ризики для курсу гривні до долара
Фото: курс долара (прес-служба НБУ)

Зростання курсу до рівня 28 грн/долар зараз виглядає малоймовірним

Прогноз курсу гривні до долара на рівні 28,2 грн/долар, закладений в проекті держбюджету на 2020 рік, швидше за все, не буде реалізований. Про це в коментарі РБК-Україна сказав Максим Пархоменко, аналітик Альпарі.

Як зазначив аналітик, курс долара може швидко зрости до рівня 28 грн/долар у разі продажу нерезидентами облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП). Однак, на його думку, для цього потрібні вкрай негативні фактори, дестабілізація на Сході або розрив відносин з МВФ. "На даний момент Мінфін змінює дюрацію (тривалість, - ред.) виплат за нашим боргом на більш пізній термін. У зв'язку з цим не варто очікувати швидкого виходу з наших паперів",- вважає він.

Крім того, на курс гривні може негативно вплинути нова газова війна з Росією. "Україна не підписує контракт з "Газпромом" про транзит, що призводить до блокування нашої труби і змушує купувати додатково газ для підтримки труби в робочому стані. Це може призвести до зростання курсу до 25,50. В сумі з холодною зимою можливе споживання газу збільшиться, що призведе до тиску на курс", - описав сценарій аналітик.

Крім того, на курс може вплинути зростання ціни на газ у Європі. "Таким чином, нам потрібно буде більше іноземної валюти для закупівлі газу. У теж час, у "Нафтогазу" в запасі є готівка після розміщення бондів, що знизить тиск на бюджет", - зазначив Пархоменко.

Як повідомляло РБК-Україна, в проекті державного бюджету на 2020 рік, розрахунки здійснено з використанням прогнозного курсу на кінець року 28,2 грн/долар.

Нагадаємо, Міністерство фінансів України за результатами проведення розміщень облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) 17 вересня 2019 року залучило до державного бюджету 2,758 млрд грн.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся