АМКУ виступив проти Ахметова у питанні експорту електроенергії

АМКУ виступив проти Ахметова у питанні експорту електроенергії
Ілюстративне фото (РБК-Україна)

Антимонопольний комітет України підтримав проект змін НКРЕКП в частині оподаткування експортерів додатковим платежем

Антимонопольний комітет України підтримав проект змін Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) в Кодекс системи передачі в частині оподаткування експортерів електроенергії платежем за передачу. Про це стало відомо в ході ранкового засідання НКРЕКП, передає РБК-Україна.

Варто відзначити, що раніше серетариат Енергетичного співтовариства Європейського союзу в листі на голів АМКУ та НКРЕКП наполягало на відмову від введення платежів для експортерів.

У свою чергу, директор Секретаріату Януш Корпач зазначив, що плата за передачу для експортерів електроенергії не відповідає європейському законодавству, а саме 41-ї статті договору про Енергетичне співтовариство.

Підтримка АМКУ дозволяє Нацкомісії прийняти рішення, проти якого активно виступали експортери електроенергії. Зокрема, компанії-постачальники електроенергії в колективній заяві попередили, що в разі прийняття змін до Кодексу системи передачі, експорт електроенергії може повністю припинитися.

Раніше, 30 січня питання змін до Кодексу системи передачі був винесений на відкрите обговорення АМКУ. Однак у ході засідання прийнято рішення не було.

Як повідомляло РБК-Україна, НКРЕКП підготувала проект змін до Кодексу системи передачі, яким передбачається поширення плати оператора системи передачі, функцію якого виконує НЕК "Укренерго", на експортерів електроенергії.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся