ua ru

АМКУ розпочав дослідження ринку газетного паперу

Антимонопольний комітет України розпочав дослідження ринку газетного паперу, реагуючи на звернення голови Національної спілки журналістів України та керівників провідних українських газет щодо безпідставного підвищення вартості цієї продукції. Про це сьогодні повідомив голова АМКУ Олексій Костусєв, передає прес-служба АМКУ.

О.Костусєв зазначив, що доручив Управлінню контролю ринків промисловості комітету оперативно дослідити порушене у зверненні питання й встановити істину у цій справі.

За словами голови АМКУ, офіційні запити з вимогою надати економічне обґрунтування зростання вартості реалізації газетного паперу надіслані до ТОВ «Август-Україна», ТОВ «Візаві Лтд» та ТОВ «Прем'єр-папір». Ці підприємства повинні впродовж тижня надати АМКУ підготовлені і завірені у встановленому порядку документи, які будуть ретельно проаналізовані.

«Антимонопольний комітет дуже стурбований тим, що сьогодні на ринку газетного паперу почали відбуватися події, які спонукають керівників провідних друкованих ЗМІ виступати з публічними зверненнями до державних інстанцій. Вважаю, що це свідчить про серйозність ситуації, котрій ми, безумовно, надамо належну правову оцінку. Якщо тут дійсно має місце цінова змова виробників та постачальників газетного паперу, то вона буде припинена, а порушники - покарані. Поза сумнівом», - наголосив О.Костусєв, закликавши учасників ринку забезпечити обґрунтоване ціноутворення на свою продукцію.

Як відомо, із публічним зверненням до прем'єр-міністра України Миколи Азарова та голови Антимонопольного комітету звернулися голова Національної спілки журналістів України Ігор Лубченко, головний редактор газети «Голос України» Анатолій Горлов, головний редактор газети «Сільські вісті» Василь Грузін, Головний редактор газети «Україна молода» Михайло Дорошенко та Головний редактор газети «Факты и комментарии» Олександр Швець. Керівники поскаржилися на безпідставне підвищення вартості продукції, яка є складовою виробництва газет, та попросили оперативно розібратися із ситуацією, що складається на цьому ринку.