Американські банки в І кв. 2012 р. збільшили сукупний прибуток на 23% - до 35,3 млрд дол

Американська FDIC підвела підсумок діяльності національних банків за перший квартал 2012 р. Результатом підрахунків став рекордний сукупний банківський прибуток на рівні 35,3 млрд дол, що на 23% вище, ніж за аналогічний період роком раніше. Велику суму кредитні організації США зуміли заробити лише в другому кварталі 2007 року, ще до настання світової фінансової кризи. 

Примітно те, що поточне зростання обумовлене успіхами всього сектора, а не окремо взятих компаній. Відразу 67% кредитних організацій зуміли поліпшити свої фінансові показники. На банки з активами понад 10 млрд дол. припав 81% від усіх зароблених за квартал коштів, хоча ці організації становлять лише 1,4% від всіх американських компаній сектора.

Проте з найбільшою гордістю в FDIC відзвітували про зниження кількості "проблемних" банків. До кінця першого кварталу до такої категорії організацій FDIC віднесла 772 банку, тобто на 41 банк менше, ніж наприкінці 2011 року. Зниження показника відбулося за рахунок поліпшення банківських балансів - збанкрутувати за цей час встигло всього лише 16 банків. Зниження числа банкрутств, що відбувається вже четвертий квартал поспіль, зіграло на руку самій FDIC, яка зуміла збільшити свої активи відразу на 3,5 млрд дол., до 15,3 млрд дол.

Правда, бочка меду у вигляді зростання прибутку була злегка зіпсована ложкою дьогтю. Активно кредитуючи юридичні особи (зростання виданих кредитів на 14%), банки як і раніше неохоче мають справу з приватними клієнтами. FDIC зафіксувала скорочення обсягів споживчого кредитування, причому в найважливіших областях - іпотеці і кредитних картах. "Така тенденція обумовлена ​​в основному макроекономічними причинами - в країні як і раніше високий рівень безробіття, багато будинків стоять порожніми", - пояснив аналітик EIU Стівен Леслі. На його думку, це далеко не єдина проблема сектора. "Банки не зможуть довгий час нарощувати прибуток без масштабного скорочення витрат і інвестицій в технологічну складову бізнесу. Раніше вони могли уникнути цього за рахунок підвищення вартості своїх послуг, однак тепер регулятори дуже жорстко стежать за цим. Враховуючи істотну зміну законодавства, закінчити рік так само добре, як він почався, американським банкам буде вкрай проблематично", - вважає Леслі.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся