ru ua

Альтернативна ВР сумнівна з точки зору парламентської та конституційної легітимності, - експерт

Альтернативна ВР сумнівна з точки зору парламентської та конституційної легітимності, вважає голова правління Центру політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко.

«Що стосується «опозиційної альтернативної Ради», то це сумнівне надбання з точки зору парламентської та конституційної легітимності. Є пряма норма Основного закону, яка говорить, що парламент дієздатний, коли є 226 депутатів. У опозиції їх немає і близько», - заявив політолог.

На його думку, мотивація більшості у перенесенні засідання на вул. Банкову була викликана бажанням показати опозиції, що «ми не боїмося вашого брухту у вигляді блокування, у нас є свій прийом - виїзне засідання».

«Можливий варіант, що виїзні засідання будуть тепер постійно проводитися, хоча з точки зору легітимності вже буде простіше розблокувати трибуну. Тобто, цей крок може подіяти на опозицію. Не виключаю ймовірність, що більшість внесе зміни до Регламенту, що в разі форс-мажору можна проводити виїзні засідання на Банковій», - зазначив Фесенко.

«Сьогоднішні події - це посилення парламентської кризи, перехід його в нову фазу. Фактично йдеться про розкол, а надалі і можливе - піврозпадом Ради. Якщо так і далі розгортатимуться події, парламент чекає розпуск. Але є шанси, що авторитетні депутати, до яких прислухаються і більшість, і опозиція, допоможуть знайти компроміс», - резюмував експерт.