ru ua

Аграрні асоціації вимагають збільшення видатків на агросектор із загального фонду бюджету 2011 р. до 5,5 млрд грн, - Л.Козаченко

Аграрні асоціації вимагають збільшення видатків на агросектор із загального фонду бюджету 2011 р. до 5,5 млрд грн. Про це на прес-конференції повідомив президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами Л.Козаченка, у проекті державного бюджету на 2011 р. державної підтримки галузі передбачається лише в обсязі 10,7 млрд грн, у тому числі за рахунок загального фонду держбюджету - лише 690 млн грн. "З бюджету повністю вилучено дотування посівів цукрових буряків, підтримка розвитку селекції в рослинництві, тваринництві... Змінено також державну підтримку закупівлі складної сільськогосподарської техніки", - зауважив він і додав, що аграрні асоціації підтримують пропозицію ліквідованого Міністерства аграрної політики щодо вдосконалення фінансування галузі. Це стосується, зокрема, програми підтримки розвитку садівництва, виноградарства і хмелярства, яка сприяла б поступовому відродженню цих галузей.
Л.Козаченко відмітив, що аграрні асоціації не підтримують наміри Міністерства фінансів включити кошти від 1% збору до загального фонду бюджету наступного року. Асоціації пропонують зберегти чинний порядок його зарахування і передбачити орієнтовний обсяг надходжень в сумі 735млн грн.
Він також додав, що асоціації вимагають збільшення видатків із загального фонду до 5,5 млрд грн, з цих вимог буде можливо направити зусилля на покращення ситуації в секторі. Асоціації також просять забезпечити надання державної підтримки підприємствам АПК через механізм здешевлення кредитів в обсязі не менше 1,8 млрд грн, на створення оптових ринків сільськогосподарської продукції потрібно 300 млн грн.
Л.Козаченко відмітив, що Податковим кодексом передбачено фінансову підтримку на 1 корову за рахунок коштів від сплати ПДВ за продані переробником м'яса та молока. За його словами, за підрахунками таких коштів набирається за рік близько 3 млрд грн, проте в проекті бюджету їх немає.
Аграрні асоціації підготували лист до прем‘єр-міністра України Миколи Азарова з відповідними вимогами. Лист підписали Українська аграрна конфедерація, Український клуб аграрного бізнесу, Національна асоціація молочників, Асоціація "Укрцукор" та ін.