ru ua

Майже 80% клієнтів "Івано-Франківськгаз Збуту" ризикують залишитися без субсидій

Майже 80% клієнтів "Івано-Франківськгаз Збуту" ризикують залишитися без субсидій Ілюстративне фото (104.ua)

У разі простроченої заборгованості на суму понад 340 гривень впродовж двох місяців видача державної допомоги призупиняється

У Івано-Франківській області 76 тис. субсидіантів заборгували за спожитий газ майже 260 млн гривень. Такі боржники можуть не отримати чергову виплату монетизованої субсидії, якщо не розрахуються вже отриманими від держави грошима за спожитий в лютому газ. Про це повідомляє прес-служба компанії.

Зазначається, що у разі простроченої заборгованості на суму понад 340 гривень впродовж двох місяців видача державної допомоги призупиняється.

"З березня 2019 року уряд запровадив монетизацію житлово-комунальних субсидій. Тепер клієнти "Івано-Франківськгаз Збуту", яким призначена державна допомога на сплату за газ з жовтня 2018 році, отримують її "живими грошима". Це організовано у відділеннях "Укрпошти" та "Ощадбанку". А для пенсіонерів - через Пенсійний фонд одночасно з пенсією. Тому у рахунку "Івано-Франківськгаз Збуту" за газ, спожитий у лютому, вже не враховуються субсидії", - йдеться у повідомленні.

Отримавши субсидію грошима, клієнт вже самостійно розраховується за спожитий газ у повному обсязі. У разі простроченої заборгованості за газ впродовж двох місяців надалі виплата державної допомоги призупиняється. А при нарощенні заборгованості газопостачальна компанія припиняє таким клієнтам поставки газу.

"Наразі є ризик зростання заборгованості у зв’язку з монетизацією субсидії. Держдопомогу в цьому опалювальному періоді отримують 100 тис. прикарпатців, за яких до лютого держава щомісячно покривала частину витрати на газ в сумі понад 230 млн гривень. Тепер ці кошти субсидіанти отримають напряму та мають самостійно направити на повну оплату рахунків за газ. Але до цього часу майже 80% отримувачів субсидій не сплачували навіть обов`язковий платіж, що призвело до їх заборгованості", - зазначив директор ТОВ "Івано-Франківськгаз Збут" Юрій Пилипів.

За словами прес-служби, загалом прикарпатці заборгували за спожите блакитне паливо рекордну суму коштів – майже 675 млн гривень. Тому щоб не залишитися без газу, субсидії, а справу боржника не було передано до суду, "Івано-Франківськгаз Збут" наполегливо рекомендує вчасно розраховуватися за спожите блакитне паливо.

Майже 80% клієнтів "Івано-Франківськгаз Збуту" ризикують залишитися без субсидій

"Нагадуємо, зараз для сплати за спожитий газ для прикарпатців представлені платіжні системи: iPay.ua, Portmone.сom, EasyPay.ua, Ощад 24, Masterpass, Приват 24. Розмір комісії при проведенні платежу визначається виключно платіжною системою і не залежить від газопостачальної компанії. Також, швидко можна оплатити рахунки за газ за допомогою "Особистого кабінету" на сайті 104.ua, паблік аккаунту 7104ua в Viber, в касах банків, відділень "Укрпошти" або через термінали самообслуговування", - йдеться у повідомленні.