ua en ru

До 450 євро на рік: європейцям дали рекомендації щодо економії для відмови від російського газу

До 450 євро на рік: європейцям дали рекомендації щодо економії для відмови від російського газу Фото: прості правила можуть заощадити 450 євро на рік (freepik.com)

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) спільно з Європейською комісією оприлюднило керівництво, як споживачі можуть допомогти знизити залежність від російської енергії і скоротити свої витрати. При дотриманні рекомендацій можна заощадити 450 євро на рік на рахунках за електроенергію для типового домогосподарства в ЄС.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Reuters.

Енергозбереження вже давно необхідне для досягнення кліматичних цілей, але місяці стрімкого зростання цін на енергоносії і боротьба за зниження залежності від російських викопних видів палива після вторгнення Москви в Україну висунули це питання в політичний порядок денний.

МЕА рекомендувало європейцям по можливості працювати з дому, спільно використовувати автомобілі, уникати водіння по неділях у великих містах і використовувати велосипеди, громадський транспорт або більше ходити пішки.

Просте відключення термостата за допомогою регулятора може скоротити витрати на опалення домогосподарства на 70 євро, в той час як їзда по автомагістралях в середньому на 10 км на годину повільніше може заощадити ще 60 євро на рік на паливі.

За даними МЕА, якщо ці заходи будуть прийняті в усьому ЄС, вони можуть заощадити 220 мільйонів барелів нафти на рік і 17 мільярдів кубометрів газу на рік.

ЄС, що складається з 27 країн, зобов'язався припинити постачання російського палива до 2027 року, але в короткостроковій перспективі він як і раніше залежить від Москви щодо 26% імпорту нафти і 40% газу, тобто імпорту 155 млрд кубометрів російського газу на рік.

Якщо Росія припинить постачання газу або якщо ЄС введе санкції проти російського газу, будуть потрібні набагато більш масштабні надзвичайні заходи для скорочення використання палива, такі як закриття заводів і нормування потенційної енергії.

Італія заявила, що введе обмеження по температурі кондиціонування повітря в громадських будівлях, але до сих пір небагато країн просили громадян використовувати менше енергії, навіть коли вони поспішають заповнити газові сховища перед наступною зимою і готуються до можливих перебоїв у поставках енергоносіїв з Росії.