ua en ru

"Укроборонпром" почав лабораторні випробування військового комп'ютера "Карат"

ДК "Укроборонпром" почав лабораторні випробування малогабаритного персонального комп'ютера "Карат", що призначений для використання в сухопутних військах.

ДК "Укроборонпром" почав лабораторні випробування малогабаритного персонального комп'ютера "Карат", що призначений для використання в сухопутних військах. Про це повідомляє прес-служба концерну.

"Фахівці Державного концерну "Укроборонпром" приступили до лабораторних випробувань малогабаритного персонального комп'ютера (МПК) "Карат", який буде використовуватися в тяжких умовах експлуатації. Роботи проводить Державне підприємство "Оризон-Навігація", що входить до складу Концерну", - йдеться в повідомленні.

Як розповіла у прес-службі, "Карат" буде використовуватись як автоматизована система управління тактичної ланки управління сухопутних військ. Він призначений для підвищення інформаційного взаємозв'язку всередині підрозділу і координації дій бійців з командирами.

Використовуючи навігаційні параметри систем GPS/ГЛОНАСС, як місцезнаходження користувача, точний час, швидкість і напрямок руху, а також спеціальні засоби радіозв'язку, "Карат" може вирішувати багато комунікаційних, інформаційних та розрахунково-тактичних завдань.

У комплект "Карат", зокрема, входять персональний комп'ютер для командира артилерійського підрозділу - універсальний балістичний калькулятор (УБК). Він призначений для автоматизації розрахунків, які виконуються під час підготовки і управління вогнем артилерії (мінометної, реактивної артилерійської) батареї/взводу, і вирішення навігаційних завдань.

Після завершення лабораторних випробування продукції, відбудеться етап тестування в польових умовах.