ru ua

"Нафтогаз" розраховує найближчим часом почати "віртуальний реверс"

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" розраховує найближчим часом почати "віртуальний реверс газу з Європи.

Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" розраховує найближчим часом почати "віртуальний реверс газу з Європи. Про це РБК-Україна розповів головний радник НАКу Юрій Вітренко.

"Термін "віртуальний реверс" - це не дуже правильний термін. Якщо ми говоримо про нетинге, то він зараз, на жаль, неможливий, так як у нас немає прямих договорів на підключення зі словацькими, угорськими, польськими і румунськими операторами", - розповів Вітренко.

За його словами, ця можливість стане доступна для України за результатами 12-го засідання Енергетичного співтовариства, яке відбулося сьогодні у Києві.

"Після ухвалення сьогодні офіційного роз'яснення Енергетичного співтовариства про те, що подібного роду інтерконектори повинні потрапляти під дію третього енергопакету, у нас є надія, що найближчим часом у нас будуть договори на пряме підключення до відповідних східноєвропейських операторів. Після цього нетинг буде можливий", - сказав Вітренко.

Нагадаємо, в липні 2014 р. міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Продан заявив, що Україна змогла б створити до зими необхідні запаси газу, в тому числі для забезпечення транзиту з Росії в Європу, якби був запущений так званий віртуальний реверс. Віртуальний реверс передбачає купівлю Україною газу в європейських компаній, а потім відбір цього ж обсягу російського газу з транзиту, призначеного для відповідних компаній в ЄС.

23 вересня 2014 р. Продан заявив, що Україні потрібно близько 32-33 млрд куб. м газу для проходження опалювального сезону 2014/2015. При цьому, за словами міністра, дефіцит газу зараз для України становить близько 5 млрд куб. м.