ru ua

Україні потрібно близько 32-33 млрд куб. м газу для проходження опалювального сезону, - Продан

Україні потрібно близько 32-33 млрд куб. м газу для проходження опалювального сезону.

Україні потрібно близько 32 -33 млрд куб. м газу для проходження опалювального сезону. Про це заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Продан на розширеному засіданні Кабінету міністрів України.

На питання прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка, скільки на сьогодні знаходиться газу у ПСГ, Продан повідомив: "Майже 16,5 млрд куб. м газу".

"Друге питання: скільки вам необхідно газу для того, щоб пройти в стандартному режимі опалювальний сезон, як завжди його проходили", - запитав Яценюк.

"Близько 32-33 млрд. куб. м газу на опалювальний сезон, починаючи з вересня місяця", - сказав Продан.

"Третє питання: чи відповідає дійсності те, що ви заявляєте, що вам не вистачає тільки 5 млрд куб. м газу?" - запитав прем'єр.

"Так, це відповідає дійсності... На сьогодні дні нам необхідно близько 4-5 млрд куб. м газу для того, щоб успішно пройти осінно-зимовий період", - заявив Продан.

"Шляхом простих арифметичних дій 32 мінус 17 точно не виходить 5 . Тому що у нас майже 17 млрд куб. м газу зараз знаходиться у газовому сховищах", - уточнив Яценюк.

"Ми будемо піднімати газ зі своїх сховищ - це близько 10-11 млрд куб. м. Це газ власного вного видобутку, і це те, що ми отримуємо по реверсу. І цей баланс - 27 млрд куб. м", - заявив голова Міненерго.

"Крім додаткових 5 млрд куб. м газу, які нам треба купити , скільки у вас буде газу власного видобутку? І скільки ви плануєте закачати по реверсу?", - поцікавився Яценюк.

"Ми плануємо отримати з реверсних поставок газу починаючи з жовтня місяця (2014 р.), і закінчуючи у березні (2015 р.) - 5,9 млрд куб. м газу. Це майже 1 млрд куб. м кожен місяць. Газу власного видобутку - близько 10 млрд куб. м, починаючи з жовтня по березень", - повідомив Продан.

Таким чином, за словами Продана, країні не вистачає близько 4-5 млрд куб. м газу. Він зазначив, що у тому випадку, якщо Україна не отримає 5 млрд куб. м газу, яких їх не вистачає, щоб пройти по стандартній схемі опалювальний сезон, прийдеться скорочувати споживання газу підприємствами хімічної провислості та вводити ринкові ціни на газ для населення.

Нагадаємо, станом на 21 вересня Україна збільшила кількість газу в підземних сховищах газу на 0,16% до 16,443 млрд куб. м