ru ua

"Нафтогаз" закликає "Газпром" переукласти контракт на транзит газу

НАК "Нафтогаз України" закликає "Газпром" переукласти контракт на транзит газу.

НАК "Нафтогаз України" закликає "Газпром" переукласти контракт на транзит газу. Про це йдеться в повідомленні прес-служби "Нафтогазу".

"Діючий контракт з Газпромом щодо транзиту газу по території України необхідно невідкладно привести у відповідність, по-перше, з Протоколом про приєднання України до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства та, по-друге, нормативно-правовими актами України", - йдеться в повідомленні.

"Зокрема, вищезазначені міжнародні зобов'язання України передбачають, що стороною контракту повинен виступати оператор ГТС ПАТ "Укртрансгаз", а не НАК "Нафтогаз України"; Газпром не може бути "віртуальним" оператором між операторами України, з одного боку, і Словаччини, Угорщини, Польщі та Румунії, з іншого. Повинні бути підписані стандартні угоди балансування і з'єднання мереж між Укртрансгазом і Газпромом. Тарифна політика повинна відповідати європейському регулювання. Технічні, юридичні та економічні умови транспортування газу по території України, в т.ч. його транзиту, повинні бути недискримінаційними для всіх учасників ринку", - відзначили в прес-службі.

У "Нафтогазі" додали, що запропоновані зміни відповідають принципам справедливості та ринкового підходу, прямо потрібні відповідним європейським і українським регулюванням, а також повністю відображають практику роботи газотранспортних операторів Європи.