ru ua

"Хамас": ФАТХ зняв кандидатуру Саляма Файяда з поста прем'єр-міністра перехідного уряду

Офіційний представник палестинського руху "Хамас" у вівторок, 14 червня, повідомив, що рух ФАТХ, йдучи назустріч "Хамас" на переговорах, погодився зняти кандидатуру Саляма Файяда з поста прем'єр-міністра перехідного уряду. Про це повідомляє "Сіньхуа" з посиланням на заяву представника "Хамас".

Цей представник, який бере участь у переговорах з рухом ФАТХ в Каїрі, по телефону сказав журналістові агентства, що в ФАТХ вже погодилися не включати ім'я Файяда в список кандидатів на пост глави перехідного уряду, а найбільш обговорюваними зараз кандидатами на цю посаду є голова правління Палестинського інвестиційного фонду Мохаммад Мустафа і лідер Палестинської національної ініціативи Мустафа Баргуті.

За його словами, список членів перехідного уряду, включаючи прем'єр-міністра і міністрів, буде оприлюднено на зустрічі між представниками рухів "Хамас" і ФАТХ, яка відбудеться 21 червня в Каїрі.

Як відомо, ФАТХ 11 червня офіційно висунули кандидатуру Файяда на пост прем'єр-міністра нового уряду, проте ця кандидатура викликала різкі заперечення з боку "Хамас", де Файяд вважається символом розколу.

Сам Файяд на спільній з головою Європейського парламенту Єжи Бузеком прес-конференції, що відбулася 14 червня, підкреслив, що якщо "Хамас" не погодиться з його кандидатурою, він у жодному разі не буде ставати перешкодою на шляху національного примирення".