"Газпром" підтвердив плани з початку постачань газу до Китаю в кінці 2015 р

ВАТ "Газпром" підтверджує плани по початку постачань російського газу до Китаю в кінці 2015 р., по підписанню контракту - в середині 2011 р., повідомив РБК один з учасників зустрічі "Газпрому" з інвесторами.
Декількома днями раніше, начальник управління розвитку бізнесу на нових ринках ТОВ "Газпром експорт" Марина Сурженко говорила журналістам, що концерн не унеможливлює залучення китайського фінансування для будівництва експортного газопроводу "Алтай" для постачань газу до Китаю. За її словами, підписання контракту Газпрому і китайської CNPC очікується в липні 2011 р.
В рамках проекту "Алтая" передбачається постачання природного газу з родовищ Західного Сибіру в КНР через західну ділянку російсько-китайського кордону. Російська компанія готова побудувати газопровід в стислі терміни в разі укладення контракту купівлі-продажу газу і вирішення всіх комерційних питань з КНР по постачаннях газу в середині 2011 р. Планується, що постачання газу почнуться в 2015 р. в обсязі 30 млрд куб. м на рік.
У вересні 2010 р. "Газпром" і китайська CNPC підписали розширені основні умови постачань природного газу з Росії до Китаю. У цьому документі зафіксовані ключові комерційні параметри майбутніх постачань російського природного газу на ринок КНР по "західному" маршруту: об'єм і терміни початку експорту, рівень "бери або плати", період нарощування постачань, рівень гарантованих платежів. Згідно досягнутим домовленостям, термін дії контракту складе 30 років.
Також передбачається експорт до Китаю по "східному маршруту" (з родовищ Якутії і острова Сахалін) в об'ємі 38 млрд куб. м. Таким чином, планований річний об'єм постачань складе 68 млрд куб. м.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся