ru ua

"Газпром нафта" спростувала інформацію про те, що причиною запаху сірководню в Москві стала аварія на НПЗ

"Газпром нафта" спростувала інформацію про те, що причиною запаху сірководню в Москві стала аварія на НПЗ Джерело фото:media.gazprom-neft.ru

Інформація про те, що причиною запаху сірководню в Москві стала аварія на НПЗ, не відповідає дійсності. Про це йдеться в повідомленні "Газпром нафти", що надійшло в розпорядження РБК.

"На даний момент, за даними власної лабораторії заводу, газорятувального загону і постів контролю загазованості, розташованих у санітарно-захисній зоні МНПЗ, перевищень рівня гранично допустимих концентрацій сірководню не зафіксовано", - йдеться в повідомленні.

Раніше МНС повідомило, що причиною сильного запаху сірководню у столиці РФ стала несправність однієї з установок на Московському нафтопереробному заводі в Капотні.

Сьогодні вранці жителі ряду районів Москви стали скаржитися на сильний запах сірководню, який відчувався на півдні і південному сході столиці, а також у центрі міста. Скарги надходили від москвичів, які живуть і працюють поблизу станцій метро "Тульська", "Текстильники", "Нагатинська", "Таганська", "Любліно", "Мар'їно", а також у центрі, на Арбаті, Тверській і в районі Кутузовського проспекту.

В МНС запропонували постраждалим "мінімізувати час перебування на вулиці, а також закрити вікна і двері".

За даними Гідрометцентру, неприємний запах сірководню в Москві може бути пов'язаний зі слабким вітром, який перешкоджає очищенню повітря.

Сірководень - газ, який є дуже токсичним і небезпечним для здоров'я. При вдиханні повітря з невеликим вмістом сірководню можуть з'явитися запаморочення, головний біль і нудота. Значна концентрація в повітрі сірководню може призвести до коми, судом, набряку легенів і навіть до смерті.

Раніше сьогодні в Москві було зафіксовано підвищення рівня сірководню і стиролу.