ru ua

"Газпром" виключив варіант продажу газу для України через європейську компанію

Росія не розглядає варіант, при якому газ для України буде купувати європейська компанія-посередник.

Росія не розглядає варіант, при якому газ для України буде купувати європейська компанія-посередник. Про це заявив голова компанії "Газпром" Олексій Міллер в інтерв'ю російським ЗМІ.

"Також не розглядається питання щодо того, що буде закуповуватися газ для України якоюсь європейською компанією на кордоні Росії і України. Весь газ, який поставляється в Європу, відповідно, поставляється за контрактом, де пункти здачі знаходяться за межами України, відповідно, що стосується потреб самої України, у нас є діючий контракт, в рамках якого ми будемо працювати", - заявив Міллер.

Нагадаємо, комісар Євросоюзу з питань енергетики Гюнтер Еттінгер повідомив, що Єврокомісія запропонувала Росії свої послуги посередника у купівлі газу для України.

Зазначимо, 21 жовтня в Брюсселі відбулися тристоронні газові переговори між Україною, Росією і Євросоюзом. Сторони домовилися про те, що Україна виплатить "Газпрому" 3,1 млрд дол. до кінця року, а також про "зимовий пакет" з ціною на газ до 385 дол. за тис. куб. м, яка буде діяти до 15 березня 2015 р.

Наступний раунд газових переговорів відбудеться 29 жовтня.