ru ua

"Газпром" готовий купити азербайджанські активи BP

ВАТ "Газпром" розгляне можливість купівлі активів British Petroleum в Азербайджані, якщо британська компанія виставить їх на продаж. Про це сьогодні повідомляє агентство Reuters з посиланням на главу "Газпрому" Олексія Міллера, передає РБК.
Нагадаємо, в червні О.Міллер повідомляв, що готовий розглянути пропозицію про участь в проекті "Шах-Деніз" з запасами 1,3 трлн куб. м в Азербайджані, оператором якого є британська нафтова компанія BP. Нафтовому гігантові належить 25,5%-а частка в проекті. BP також володіє 37,43% в "Азері-Чираг-Гюнешлі" в азербайджанському секторі Каспійського моря з запасами 300-400 млрд куб. м газу.
ВР продовжує розпродавати активи для відшкодування дійсних та потенційних витрат щодо аварії в Мексиканській затоці. Цього тижня було досягнуто угоду про продаж частки в малайзійських підприємствах, що виробляють етилен і поліетилен. Мова йде про 15% акцій Ethylene Malaysia Sdn Bhd (EMSB) і 60%-ому пакеті Polyethylene Malaysia Sdn Bhd (PEMSB). В якості покупця виступає державна малайзійська Petronas компанія, яка готова заплатити 363 млн дол.
Раніше про завершення операції з купівлі активів ВР повідомила американська нафтогазова корпорація Apache Corp. Зокрема, компанією були придбані нафтогазові операції, земля та інфраструктура на 10 ділянках загальною вартістю 3,1 млрд дол.
Після аварії на буровій платформі BP біля узбережжя США, що сталася в квітні, ринкова капіталізація британської корпорації впала приблизно на 40%. Чисті збитки компанії становили за підсумками II кварталу 17 млрд дол. Ці збитки пояснюються тим, що за звітний період ВР зарезервувала на майбутні витрати у зв'язку з нафтовою катастрофою близько 30 млрд дол.
У зв'язку з екстраординарними подіями в Мексиканській затоці BP оголосила про програму продажу активів на суму до 30 млрд дол. У пресі постійно виникають все нові і нові чутки про можливий продаж BP тих або інших активів, а також про можливий інтерес до них російських компаній.