ua en ru

"Дочка" американської агропромислової компанії сплатить штраф у 18 млн долл. за підкуп українських посадовців

Компанія Alfred C. Toepfer International Ukraine Ltd. , 80% акцій якої належать агропромисловому гіганту зі штату Іллінойс Archer Daniels Midland Company (ADM), заплатить 17,8 млн дол. штрафу за підкуп українських посадовців. Про це повідомляє Deutsche Welle, з посиланням на АР та міністерство юстиції США

Компанія Alfred C. Toepfer International Ukraine Ltd., 80% акцій якої належать агропромисловому гіганту зі штату Іллінойс Archer Daniels Midland Company (ADM), заплатить 17,8 млн дол. штрафу за підкуп українських посадовців. Про це повідомляє Deutsche Welle, з посиланням на АР та міністерство юстиції США

При цьому проти "материнської" компанії - ADM - кримінальне провадження не проводилося.

Представники Alfred C. Toepfer International Ukraine Ltd. під час судових слухань у федеральному суді штату Іллінойс, що відбулися у п'ятницю, 20 грудня, визнали свою провину у порушенні антикорупційних положень федерального закону США про корупцію за кордоном.

"Дочірні компанії ADM прагнули отримання податкові пільги, підкуповуючи урядових чиновників, а відтак навмисне спробували приховати свої дії, пропускаючи платежі через місцевих постачальників", - йдеться у заяві помічниці генпрокурора Митілі Раман. Водночас вона відзначила, що ADM співпрацювала у розслідуванні та вжила заходів для виправлення ситуації.


Згідно з інформацією американського Мінюсту, у період між 2002 та 2008 рр. представники компанії Alfred C. Toepfer International Ukraine Ltd. дали майже 22 мільйони доларів хабарів українським урядовим чиновникам задля повернення ПДВ на загальну суму у 100 млн дол. Втім, не завжди ця схема працювала бездоганно. Інформагенція AP нагадує, що український уряд іноді зволікав з поверненням ПДВ, а то й взагалі не повертав кошти.

Онлайн-версія впливового видання ділових кіл The Wall Street Journal додає, що розширення діяльності на країни Східної Європи останніми роками входило до пріоритетів великого американського зернотрейдера. Крім філіалу в Києві, дочірня компанія представлена також в Угорщині, Румунії та інших країнах. Один з головних офісів компанії розташований у німецькому Гамбурзі.
The Wall Street Journal, посилаючись на дані міністерства сільського господарства США, нагадує, що Україна посідає дев'яте місце у світі за обсягами виробництва пшениці та є п'ятим у світі найбільшим її експортером.
Джеральд Годгкінс - офіційний представник урядової Комісії з цінних паперів та бірж, що виконує функції нагляду та регулювання у США, зазначив, що внутрішній контроль ADM за недопущенням хабарництва був дуже "тьмяним". У свою чергу, генеральний директор ADM Патриція Вертц висловила жаль з приводу поведінки її дочірньої компанії. Водночас вона впевнена, що компанія правильно відреагувала і вжила необхідних заходів для подальшого ведення бізнес-діяльності "етично та відповідально", - йдеться у прес-релізі.