ua ru

"Батьківщина" заявляє про 1,4 тис. постраждалих протягом доби активістів Євромайдану

ВО "Батьківщина" заявляє, що протягом останньої доби до медичної служби Майдану звернулися 1,4 тис. постраждалих активістів Євромайдану.

ВО "Батьківщина" заявляє, що протягом останньої доби до медичної служби Майдану звернулися 1,4 тис. постраждалих активістів Євромайдану. Про це повідомив координатор медичної служби Майдану Олег Мусій на брифінгу у прес-центрі Штабу національного спротиву, передає прес-служба партії.

"За останню добу до медичної служби Майдану та мобільних медичних бригад звернулося 1400 постраждалих від кульових поранень обличчя, осколочних поранень обличчя, ніг та рук, які складають 80% всіх звернень", - повідомив Мусій.

За його словами, в районі Майдану Незалежності, Хрещатика та вул. Грушевського працює шість медичних пунктів та десять мобільних бригад, які працюють безпосередньо біля барикад.

При цьому Мусій повідомив про негативну тенденцію співпраці медичної служби Штабу національного спротиву з державними закладами охорони здоров'я: "Практично всі постраждалі відмовляються їхати до державних закладів охорони здоров'я через непоодинокі факти втручання правоохоронних органів у діяльність медичної служби, які відбуваються на етапі передачі хворого від швидкої допомоги безпосередньо до лікарень".

На його думку, на всі ці факти грубого порушення права на отримання медичної допомоги повинні різко відреагувати Міністерство охорони здоров'я та міжнародна медична спільнота.

Зазначимо, за повідомленням прес-служби Київської міської державної адміністрації (КМДА), із 16:00 19 січня по 21 січня по медичну допомогу звернулися 122 учасники акцій протесту, що відбуваються на вул. Грушевського.