ua en ru

Забудовники через зниження попиту на ринку йдуть на поступки покупцям

Забудовники через зниження попиту на ринку йдуть на поступки покупцям Особливістю ринку нерухомості стало збільшення дисконтних програм від девелоперів

У квітні середні ціни в новобудовах Києва знизилися на 1,4-5,6%. Про це РБК-Україна стало відомо з публікації ABCNews.

У матеріалі повідомляється, що дана тенденція пов'язана з намаганням забудовників активізувати попит. Паралельно гравці стали збільшувати кількість дисконтних програм. Експерти вважають, що кількість угод збільшиться не раніше другої половини травня.

Назустріч покупцям

У квітні придбати житло на первинному ринку нерухомості пропонували близько 70 будівельних компаній у 194 об'єктах, підрахував ABCnews. За даними старшого консультанта компанії Сity Development Solutions Вікторії Погасій, за місяць на ринок вийшло кілька новачків: ЖК по вул. Гоголівська, 47 (бізнес-клас), "Львівський квартал" (комфорт-клас). Були відкриті продажу 4-ї черги ЖК комфорт-класу "Міністерський" і двох нових будинків економ-класу в ЖК "Патріотика" на Осокорках.

Найбільше за квітень подешевшало житло комфорт-класу - мінус 5,56% до 25,7 тис. грн за один квадратний метр, розповідає Вікторія Погасій. Вона додає, що квадратний метр житла бізнес-класу просів в ціні на 3,79% до 33,9 тис. грн, економ-класу - на 2,52% до 20 тис. грн, а преміум-класу - на 3,79% до 56,4 тис. грн.

Характерною особливістю ринку стало збільшення широкомасштабних дисконтних програм від девелоперів, зазначає Вікторія Погасій.

Наприклад, при 100% оплаті можна отримати знижку від 5 до 20% від вартості квадратного метра.

Курс на гальмування

Причиною поступливості забудовників стало падіння попиту. На думку заступника генерального директора зі стратегічного розвитку і маркетингу компанії ТММ Олексія Говоруна, затишшя пов'язане зі стабілізацією курсових коливань і подальшим зміцненням національної валюти. "Ще в січні-березні основними драйверами попиту виступав зростаючий курс долара. Українці звикли відкладати заощадження на покупку квартири в іноземній валюті, в той же час забудовники реалізують свої об'єкти в гривні. В першому кварталі зростання гривневих цін на первинну нерухомість був набагато більш спокійним, ніж, власне, зростання курсу долара. Що і дозволило багатьом людям за рахунок різкого стрибка курсу вийти на ринок і вирішити житлове питання. Але в квітні курс стабілізувався і поповз вниз. На ринку відразу ж виникло затишшя", - пояснив він.

Олексій Говорун додав, що частина покупців вже витратила свої доларові заощадження, а інша залишилася чекати нового "валютного" витка в надії придбати нерухомість з більшою вигодою.

У той же час, директор ЖК "Петровський квартал" Віталій Андріюк, вважає, що кількість угод та рівень активності в квітні мало чим відрізнялися від березневої картини. Більшість зацікавлених покупців, які зважилися на операцію в квітні, придивлялися до об'єктів напередодні, ще в березні. А зниження курсу американської валюти в квітні стимулювало їх швидше укладати договори.

Травнева надія

Ситуація може змінитися лише у другій половині травня, прогнозує Вікторія Погасій. "На тлі дисконтних програм, що стартували на ринку, ми очікуємо збільшення активності покупців, і, як наслідок, - зростання кількості угод на первинному ринку - на 25-30% по відношенню до квітня", - говорить вона. Експерт додала, що за умови збереження валютної стабільності позитивна динаміка угод триватиме і в червні.