ua en ru

Для впровадження LTE знадобиться прискорено звільнити РЧР у діапазоні 800 МГц

Для впровадження LTE знадобиться прискорено звільнити РЧР у діапазоні 800 МГц Фото: зв'язок четвертого покоління 4G в Україні

Про це сьогодні заявив голова нацрегулятора Олександр Животовський на прес-конференції в Києві

Для впровадження зв'язку четвертого покоління за технологією LTE (4G) знадобиться прискорено звільнити радіочастотний ресурс (РЧР) у діапазоні 800 МГц. Про це сьогодні заявив голова Нацкомісії, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) Олександр Животовський на прес-конференції в Києві з нагоди звіту щодо завершення першого етапу робіт з оцінки радіочастотного спектру для впровадження технології LTE (4G), передає кореспондент РБК-Україна.

Як зазначається, в Україні необхідно прискорити роботи щодо звільнення радіочастотного ресурсу в діапазоні 800 МГц від використання для потреб телебачення і у військових цілях.


За словами директора британської компанії Analysys Mason, яка проводить дослідження радіочастотного спектру, Кріса Стенфорда-Біал, в наступні п'ять років потрібно буде додатково звільнити 50 МГц додаткових низхідних каналів зв'язку в комбінації низьких і високих радіочастот.

Протягом 15 років потреба в додаткових частотах збільшиться мінімум до 220 МГц спектра для низхідних каналів зв'язку, крім тих, які зараз знаходяться в користуванні операторів.

За даними Analysys Mason, при певних сценаріях розвитку ринку, довгострокова потреба в спектрі зросте до 380 МГц низхідних каналів.

На наступному етапі робіт, результати якого очікуються на початку серпня, Analysys Mason планує надати висновки щодо шляхів проведення заходів щодо перерозподілу спектра і рекомендації щодо методів та підходів для забезпечення конкурентного розподілу ліцензій на 4G.

Як зазначив Животовський, для дослідження побудована така модель ринку, в якій передбачається 4 загальнонаціональних оператора, що працюють на 4G-частотах.

Водночас заступник голови Адміністрації президента Дмитро Шимків зазначив, що мова йде про чотири інфраструктурних операторах, тоді як віртуальних операторів може бути більше.

Нагадаємо, в дослідженні спектра радіочастот для LTE беруть участь сім операторів зв'язку. Завершення науково-дослідницької роботи з вивчення спектру планується на листопад 2016 року.

Як повідомлялося, 4 лютого НКРЗІ затвердила контракт на впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні.