ua en ru

Власники агрохолдингу "Мрія" вели шикарне життя на гроші інвесторів, - ЗМІ

Власники агрохолдингу "Мрія" вели шикарне життя на гроші інвесторів, - ЗМІ До 2014 року "Мрія" вважалася одним з найбільших агрохолдингів України

За даними видання, бізнесмени витрачали на одну вечірку до мільйона доларів

Іван і Микола Гути, які привласнили понад мільярд інвесторських грошей, а також їхні родичі та партнери вели розкішне життя. Про це йдеться в статті-розслідування, опублікованій в газеті "Факти".

"Після отримання кожного великого кредиту від іноземних інвесторів керівництво влаштовувало шикарні вечірки в Києві. Витрати проводилися по нашій бухгалтерії, і я пам'ятаю цифри: одна вечірка обходилася майже в мільйон доларів. Практично такі ж суми виливалися і новорічні корпоративні святкування. Двічі в рік для чоловічої частини співробітників адміністрації холдингу влаштовувалися особливі вечірки", - цитує видання одного з колишніх співробітників "Мрії".

За інформацією "Фактів", співробітники компанії, які допомагали залучати кошти іноземних інвесторів і потім готували для них фіктивні звітні документи, щедро винагороджувалися. Видання зазначає, що Гути купували для цих людей розкішні трикімнатні квартири в Києві, особняки в передмісті столиці, дорогі автомобілі.

Крім того, за даними видання, на кошти холдингу щорічно оновлювали особистий автопарк, що складається з найдорожчих автомобілів, містили два вертольоти.

"Факти" нагадують, що до 2014 року "Мрія" вважалася одним з найбільших агрохолдингів України і об'єднувала більше двох десятків іноземних компаній-інвесторів. Засновником холдингу був Іван Гута (у минулому голова колгоспу у селі Васильківці Гусятинського району Тернопільської області). У 2008 році генеральним директором "Мрії" призначили одного з синів Івана Гути Миколая. У серпні 2014 року агрохолдинг оголосив себе банкрутом і заявив про неможливість погашення боргів перед кредиторами.

Фінансові перевірки показали, що керівництво холдингу привернуло, а потім банально розтратило і вивело на рахунки підставних підприємств більше мільярда доларів. Обдуреними виявилися десятки великих інвесторів, у тому числі – міжнародних компаній зі світовим ім'ям, пишуть "Факти".