ua en ru

Українським "айтішникам" можуть дозволити договори по e-mail

Українським "айтішникам" можуть дозволити договори по e-mail Фото: пленарне засідання Верховної Ради України ("Телеграф")

Відповідний законопроект №4496 зареєстровано у Верховній Раді сьогодні

Українські компанії можуть отримати можливість укладати договори із клієнтами за електронною поштою, схемою публічної оферти та в електронній формі. Відповідний законопроект №4496 зареєстровано у Верховній Раді 22 квітня, передає кореспондент РБК-Україна.

Мета законопроекту — зняти адміністративні бар'єри для компаній, що займаються експортом послуг. .У його розробці взяли участь представники Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, народні депутати, громадські організації і профільні асоціації в області .


В Україні це, перш за все, розробники програмного забезпечення. Зараз, щоб українська IT-компанія могла працювати з іноземним замовником, потрібні договори з мокрими печатками. У іноземних партнерів таких печаток часто просто немає.

Текст законопроекту поки не оприлюднений на парламентському порталі. Але один з його ініціаторів, народний депутат України Вікторія Пташник описала основні положення законопроекту у своєму Facebook.

Так, документ передбачає можливість укладення договорів шляхом обміну листами або просто виставлення інвойсу. Тобто не потрібно, як зараз, чекати отримання звичайною поштою оригіналів договорів, коли послуга вже надана.

"Це дасть можливість для оперативного зарахування валютної виручки", - підкреслила Пташник, додавши, що дана законодавча ініціатива передбачає скасування валютного контролю експорту послуг.

Українським "айтішникам" можуть дозволити договори по e-mail

Як стало відомо РБК-Україна, зазначений проект закону, покликаний спростити життя компаній-експортерів послуг, був узгоджений з представниками Національного банку України. За словами Пташник, проти ухвалення законопроекту можуть виступити податківці, адже вони фактично втратять можливість штрафувати експортерів послуг за порушення строків надходження валютної виручки.

Нагадаємо, згідно з березневим дослідженням Factum Group Ukraine, понад 60% українців щодня користуються Інтернетом.