ua en ru

ІТ-компанії залишили у "хмарах" близько 9 мільйонів доларів за рік

ІТ-компанії залишили у "хмарах" близько 9 мільйонів доларів за рік Фото: хмарні сервіси (SD-company.su)

Згідно з дослідженням, найбільшою часткою ринку - 25% - володіє компанія De Novo

Сукупний обсяг хмарного ринку України (IaaS і SaaS) перевищив за підсумками 2015 позначку у дев'ять мільйонів доларів (9 млн дол.). Про це йдеться у квітневому аналітичному дослідженні компанії IDC, повідомили у прес-службі національного оператора хмарних сервісів De Novo.

Як зазначається, із часткою у чверть (25%) IaaS-ринку в Украіні лідирує IT-компанія De Novo.


За результатами дослідження, IaaS-сервіси із часткою 69% є ключовим сегментом хмарного ринку України, що продемонстрував більш високу динаміку (+13%) порівняно із SaaS (3%).

Хмарний ринок зростає всупереч падінню вітчизняного ринку інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ) (-42%) і завдяки збільшуваним знанням про хмари.

У 2016 обізнаність споживачів досягла 100% - серед опитаних ІТ-директорів не знайшлося жодного респондента, який не знає про хмарні обчислення. Володіння хмарними рішеннями на рівні "добре" і "відмінно" зазначили 82%, продовжуючи позитивну динаміку цього показника у 2015-2013 рр. – 79%, 61% і 45%, відповідно.

Як додали в De Novo, розвиток хмарного ринку України, що відбувається за умов агресивного впливу політико-економічних чинників, відбився на зміненій поведінці хмарних споживачів. Так, істотно зросла значимість забезпечення безперервності бізнесу – 69% опитаних вважають це завдання пріоритетним поточного року.

ІТ-компанії залишили у "хмарах" близько 9 мільйонів доларів за рікЧерез серію скандалів, пов'язаних з некоректною поведінкою виконавчої влади щодо компаній зі сфери ІТ, 71% опитаних говорять про перевагу зарубіжних хмарних пропозицій.

Вперше за історію досліджень "Де Ново" найпопулярнішою виявилася колегіальна модель рішення про використання хмарних сервісів, що передбачає участь директорів із фінансів та ІТ (47%), а у топ-3 найпопулярніших завдань з'явилося розміщення основних бізнес-додатків (42%).

Трансформувалися й критерії оцінки ефективності хмарного постачальника. Майже половина опитаних (48%) заявляє про важливість дотримання угоди про рівень обслуговування, більш значущим стала і якість роботи служб технічної підтримки (30% у 2016 і 7% у 2015). Також відчутно зросла впевненість у стратегічній важливості хмар для бізнесу – 84% (порівняно із 70% у 2015 і 61% у 2014 роках).

ІТ-компанії залишили у "хмарах" близько 9 мільйонів доларів за рік

"Ми стурбовані зростанням привабливості зарубіжних майданчиків ЦОД і хмар серед наших замовників. Незважаючи на численні заклики законодавчо врегулювати ситуацію з поведінкою силовиків, наша держава, схоже, ніяк не реагує на це неподобство. Досі хмарний ринок ріс, завдяки кризі. Але цей драйвер розвитку, очевидно, себе вже вичерпав. Є колосальний ринковий потенціал, який можуть реалізувати зростаюча обізнаність, накопичення позитивного споживчого досвіду, довіра до технології. Потрібні нові чинники розвитку. Потрібна чітка гарантія з боку держави щодо недоторканності ЦОД і даних замовників. Інакше всі наші зусилля з розвитку цього перспективного сегмента є підготовкою для його передачі зарубіжним провайдерам... Хмарні технології дають унікальний шанс скоротити розрив між Україною і більш розвиненими ринками", - зазначив генеральний директор De Novo Максим Агєєв.

"Ринок хмарних послуг – чи не єдиний в Україні сегмент ІТ-ринку, що показав зростання у 2015 році. Криза в економіці штовхає українські компанії до зміни парадигми використання ІТ, а розширення користувацької бази хмарної моделі ІТ викличе не менш радикальні зміни ландшафту українського ринку корпоративного ІТ-обладнання, ПЗ і послуг. Україна лише на початку цього шляху, і на неї чекають кілька років зростання хмарного ринку, що виражається у двозначних числах", - додав регіональний менеджер IDC в Україні Володимир Поздняков.

При цьому, за його словами, обсяг послуг SaaS зростатиме випереджальними темпами, і до початку 20-х років (до 2020 року, - ред.) обсяг продажів SaaS-послуг в Україні може скласти не менше 10% від місткості ринку програмного забезпечення (ПЗ).

Нагадаємо, раніше про свій вихід на ринок хмарних рішень оголосила компанія "Датагруп".