ua en ru

Шимків: для запуску 5G "можна еерестрибнути" через технологію LTE

Шимків: для запуску 5G "можна еерестрибнути" через технологію LTE Фото: телекомунікаційна мережа п'ятого покоління 5G

Заступник глави АПУ допустив ситуацію, коли ліцензувати 4G вже не матиме сенсу

В Україні замість впровадження технології телекомунікаційних мереж LTE (4G) може відразу бути запущено зв'язок п'ятого покоління 5G. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків під час громадського обговорення цифрової трансформації країни в медіацентрі Hub4.0 напередодні в Києві, передає власкор РБК-Україна.

Як зазначається, якщо через кілька років до моменту проведення такого тендера на ринку з'явиться доступне комерційне обладнання 5G, то ліцензувати 4G (LTE) вже не буде мати сенсу.

"Цей етап можна буде просто перестрибнути", - наголосив Шимків.

За його словами, враховуючи сучасні реалії і можливості ринку, багато експертів висловлюють думку про те, що у національних телеком-операторів "є гроші для інвестицій в нові технології".

Як очікується, перші комерційні 5G-мережі запрацюють у світі орієнтовно до 2020. Для них визначена максимальна швидкість передачі даних - 20 Гбіт/с.

Раніше Національна комісія з питань регулювання зв'язку та інформатизації (НКРСІ) затвердила контракт на впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні. Попередні результати наукових досліджень повинні бути представлені до листопада 2016 року, остаточні - червні 2017, тоді як видача нових ліцензій планується на кінець 2017.

Нагадаємо, 1 грудня 2015 року НКРЗІ створила робочу групу по впровадженню мобільного зв'язку 4G в Україні. До її складу ввійшла "велика трійка" "Київстар", "МТС Україна" і "Астеліт", а також компанії "Інтернаціональні телекомунікації" (800 МГц), "Датагруп" (1,4 ГГц), "Інтелектуальні комунікації"/Giraffe (2,4 ГГц) і "Перший інвестиційний союз"/ПИС (1900-1920 і 1980-2000 МГц).

Раніше в листопаді Кабмін затвердив план з впровадження 4G-зв'язку в Україні. Згідно з документом, тендери на право користування 4G планується провести у другому півріччі 2017 року. Перспективними є як "низькі" (700-900 МГц), так і "високі" діапазони (1800-2700 МГц).

Нагадаємо, в липні 2015 президент України Петро Порошенко підписав указ про початок роботи щодо впровадження 4G в Україні.

Зв'язок стандарту 4G (від англ. fourth generation - четверте покоління) - це мобільний зв'язок з підвищеними вимогами, до якого прийнято відносити перспективні технології, що дозволяють здійснювати передачу даних зі швидкістю понад 100 Мбіт/с рухомим і 1 Гбіт/с стаціонарним абонентам.