ua en ru

Тверський електрик може опинитися у в'язниці за репост у "ВКонтакте"

Тверський електрик може опинитися у в'язниці за репост у "ВКонтакте" Фото: обвинувачений в екстремізмі росіянин Андрій Бубєєв (Грани.Ру)

Раніше Андрія Бубєєва було засуджено на 10 місяців колонії за екстремістською статтею за два інших повідомлення в Інтернеті

Російський електрик Андрій Бубєєв із Твері постане перед судом у справі про поширення двох публікацій (репост, - ред.) в соціальній мережі "ВКонтакте". Про це напередодні відповідного судового розгляду в РФ повідомляє "Громадське радіо".

Як зазначається, громадянин Російської Федерації може позбутися свободи за інтернет-листування із 12 своїми друзями.

Тверський електрик може опинитися у в'язниці за репост у "ВКонтакте"

"Це друга хвиля звинувачень: Бубєєва вже було засуджено на 10 місяців колонії за екстремістською статтею за два інших пости, якими поділився на своїй сторінці (навіть не додавши коментарів)", - зазначається в репортажі телеканалу "Дождь".

В цілому, у російському місті Твер за статтями про екстремізм за період від початку минулого року до відповідальності притягнуто понад 20 осіб. Багато з них - студенти тверських вишів.

Тверський електрик може опинитися у в'язниці за репост у "ВКонтакте"

Раніше подібні справи якщо й завершувалися для "соціально активних" інтернет-користувачів обвинувальними вироками, але принципово без реальних тюремних термінів.

"Але Бубєєв - виняток, йому тепер в сукупності загрожує "двушечка", через обтяжуючі обставини - адже він переховувався від слідчих, а також знайдено було під час обшуків кілька бойових патронів", - наголосив "Дождь".

Тверський електрик може опинитися у в'язниці за репост у "ВКонтакте"

Нагадаємо, аналогічні "інтернет-прецеденти" з ризиком опинитися за ґратами траплялися в Росії і раніше, востаннє - наприкінці грудня. Тоді Кіровський районний суд міста Томська РФ засудив місцевого блогера Вадима Тюмєнцева на п'ять років позбавлення волі за публікацію екстремістського відео в Інтернеті.

Раніше, торік у жовтні саудівський блогер Раіф Бадаві, засуджений за образу ісламу, став лауреатом премії Сахарова "За свободу думки" 2015.

Місяцем раніше Центральний районний суд Челябінська (РФ) засудив місцевого жителя до двох років позбавлення волі умовно за репост звернення "Правого сектора".