ru ua

Російського блогера засуджено до п'яти років в'язниці за відео на YouTube

Російського блогера засуджено до п'яти років в'язниці за відео на YouTube Фото: томський блогер Вадим Тюменцев (ТВ2)

Кіровський райсуд Томська засудив інтернет-активіста за "збудження ненависті й ворожнечі до жителів Донецької і Луганської областей"

Кіровський районний суд міста Томська Російської Федерації засудив місцевого блогера Вадима Тюменцева на п'ять років позбавлення волі у зв'язку з публікацією екстремістського відео в Інтернеті. Про це сьогодні повідомило томське інформагентство "ТВ2".

Тюменцева обвинувачували у збудженні ненависті і ворожнечі до жителів Донецької і Луганської областей, а також закликах до здійснення екстремістської діяльності.

За версією слідства, російський блогер вів протиправну діяльність за допомогою особистої сторінки в Інтернеті і популярного відеохостингу YouTube.

Як постановив суд, томський інтернет-активіст діяв публічно, розміщуючи на сайтах загального доступу екстремістські матеріали. На вилучених у Тюменцева носіях правоохоронці відновили інформацію, виявивши матеріали фашистського і екстремістського характеру. Зі слів блогера, його судили за публікацію двох відео в соціальних мережах і на форумах.

Свідки у справі охарактеризували підсудного з позитивного боку, наголосивши, що у них не виникло почуття ненависті при перегляді матеріалів, що стали підставою для порушення справи.

"Однак судом зазначено, що Вадим Тюменцев визнав провину і написав явку з повинною щодо висловлювання про те, що влада має антинародний характер і має впасти. Пізніше блогер видалив цей відеоролик", - повідомляє ТВ2. При цьому доводи підсудного про те, що явку отримано під тиском, суд визнав недійсними, а проведені лінгвістичні експертизи, навпаки, -мотивованими і такими, що не викликають сумнівів.

Як зазначається, Вадиму Тюменцеву було пред'явлено обвинувачення за статтею 282 КК РФ "Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності" і 280 "Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності", а також за фактом розповсюдження екстремістських закликів в Інтернеті.

Блогер Тюменцев відомий своєю активною діяльністю в Інтернеті. У серпні торік він брав участь у так званому Марші за федералізацію Сибіру. В лютому 2015 року Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу щодо блогера, звинувачуючи його у "неприязні до громадян, які проживають на території Луганської і Донецької областей України" та "публічному збудженні ненависті або ворожнечі до осіб, що отримали статус біженців РФ".

Раніше суд в Росії засудив до 5 років колонії двох дівчат за фінансування ІДІЛ вирученими від продажу дитячих речей і саморобного мила коштами.

Нагадаємо, в жовтні лауреатом премії Сахарова "За свободу думки" 2015 року став саудівський блогер Раіф Бадаві, який перебуває у в'язниці за звинуваченням в образі ісламу.

Наприкінці вересня Центральний районний суд Челябінська засудив місцевого жителя до двох років позбавлення волі умовно за репост звернення "Правого сектора". Втім, цим же рішенням суд застосував до блогера Костянтина Жаринова амністію.