Роботи займуть чверть ринку бізнес-сервісів у Великій Британії до 2035, - Deloitte

НовиниТелеком & IT    12.07.2016 - 14:04
Фото: автоматизація виробничого процесу дозволить бізнесу в Британії оптимізувати нові витрати (The Telegraph)
Фото: автоматизація виробничого процесу дозволить бізнесу в Британії оптимізувати нові витрати (The Telegraph)

Згідно з дослідженням, роботизовані установки могли б на 20% замінити людей у сферах ІТ і телекомунікацій

Чверть робочих місць у секторі бізнес-послуг на ринку Великої Британії перебуває в зоні "підвищеного ризику" автоматизації протягом двох наступних десятиліть. Про це з посиланням на відповідне дослідження аудиторської компанії Deloitte повідомляє сьогодня місцеве видання The Telegraph.

Як наголошується в доповіді "Делойт", роботи могли б замінити п'яту частину всіх робочих місць на адміністративних посадах у таких сферах, як інформаційні технології (ІТ) й телекомунікації, до 2035 року, оскільки падіння технологічних витрат і підвищення заробітної плати роблять автоматизацію більш привабливою.


За даними Deloitte, близько 3,3 млн робочих місць можуть бути класифіковані як послуги з надання бізнес-послуг. Зокрема, існує "висока ймовірність", що протягом зазначеного періоду відпаде необхідність набору кадрів на близько одного мільйона робочих місць.

Як розповів партнер Deloitte Саймон Барнс, робочу силу сектора буде "докорінно змінено протягом найближчих 10-20 років". Люди, ймовірно, звільнять від "повторюваних і високо структурованих" функцій, тоді як дедалі новіші кваліфіковані позиції, як очікується, будуть створені їм на заміну.

Раніше голова Банку Англії Марк Карні заявив, що багатьох із робочих місць і галузей, відомих і затребуваних на сьогодні, "вже не буде завтра". "Зростаюча швидкість технологічних змін становить загрозу ускладнити вибір кар'єри, а для молодих людей - спланувати своє життя", - пояснив він, додавши, що випускникам на майбутнє необхідно бути "гнучкими і підприємливими".

За словами головного економіста Банку Англії Енді Холдейна, майже половину всіх британських робочих місць може бути замінено роботами в майбутні роки, адже нове покоління дедалі більш творчих "розумних пристроїв" могло б здійснювати небезпечну і ризиковану для людини трудову діяльність, як, наприклад, робота бухгалтерів і продавців, протягом майбутнього двадцятиріччя.

Як очікується, "темпи автоматизації будуть зростати експоненціально протягом наступних кількох десятиліть". За словами Барнса, сектору бізнес-послуг необхідно буде розглянути "весь потенціал інтелектуальної автоматизації", якщо він хоче підвищити свої ефективність і якість, а також залишатися конкурентоспроможним.

За інформацією The Telegraph, політика британського уряду, зокрема запровадження національного прожиткового мінімуму, призведе ймовірно до зростання витрат на заробітну плату та змусить бізнес-компанії "знову звернути увагу на продуктивність праці й ефективність", що, своєю чергою, має допомогти їм компенсувати зростання витрат на фонд ЗП.

Нагадаємо, Велика Британія через Brexit наближається до відокремленої від Євросоюзу IT-інфраструктури. Це, за даними The Financial Times, насамперед передбачає створення дата-центрів і системи контролю транскордонної передачі даних - для підвищення безпеки зберігання даних.

Разом із тим, найбільший у світі інтернет-пошуковик Google зафіксував зростання британських запитів щодо отримання паспорта Ірландії. Так, ранком у п'ятницю 24 червня - наступного дня після проведення у Великій Британії референдуму про вихід зі складу ЄС (Brexit) - кількість запитів "Як отримати ірландський паспорт?" зросла вдвічі.

Також повідомлялося, що Brexit може поставити під загрозу зйомки популярного серіалу "Гра престолів". Раніше сайт для реєстрації на Brexit завалився через рекордну кількість надісланих заяв.

On Top