ua en ru

Рейтинг інформативності сайтів органів влади очолила Держприкордонслужба

Рейтинг інформативності сайтів органів влади очолила Держприкордонслужба Фото: моніторинг інтернет-сайтів органів виконавчої влади (DespositPhotos)

Жоден ресурс не забезпечує в повному обсязі доступність інформації для сприйняття особами з вадами зору та слуху

Державний комітет телебачення і радіомовлення України (Держтелерадіо) провів моніторинг інформаційного наповнення 55 офіційних веб-сайтів центральних органів виконавчої влади і 25 офіційних інтернет-ресурсів місцевих органів виконавчої влади у другому півріччі 2015 року. Про це повідомили у прес-службі Держтелерадіо.

Як зазначається, за результатами моніторингу складено рейтинг інформаційної відкритості офіційних веб-сайтів.

Кращим серед центральних органів виконавчої влади визначено офіційний веб-сайт адміністрації Державної прикордонної служби України (показник інформпрозорості - 87,21%), а серед місцевих органів виконавчої влади - офіційний веб-сайт Рівненської обласної держадміністрації (показник інформаційної прозорості - 87,13%).

Загалом, моніторинг засвідчив тенденцію до зростання інформаційної відкритості та прозорості діяльності суб'єктів владних повноважень. Відзначається позитивна динаміка інформаційного наповнення веб-сайтів, оскільки представлена на них інформація стала більш актуальною і систематизованою.

Відчутну динаміку зростання інформаційної прозорості серед центральних органів виконавчої влади продемонстрували Державна казначейська служба України (+11,68%) і Міністерство освіти і науки України (+10,24%), а серед місцевих органів виконавчої влади - Черкаська обласна держадміністрація (+14,45%), що обумовлено реалізованими заходами з адаптації власних веб-сайтів до потреб осіб з вадами зору та слуху.

Водночас офіційні веб-сайти Національної поліції України та Державної служби України з питань Автономної Республіки Крим та міста Севастополя перебувають у процесі створення, тестування і наповнення, а тому до уваги не бралися.

До того ж не мають офіційних веб-сайтів центральні органи виконавчої влади, які знаходяться в процесі створення або реорганізації. Це Державна служба України з лікарських засобів та контролю за наркотиками, Держслужба з безпеки на транспорті, Держслужба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів, Держагентство України з питань відновлення Донбасу, Держінспекція з енергетичного нагляду, Державна аудиторська служба України та Національне агентство з питань запобігання корупції.

Серед недоліків ряду веб-сайтів - несвоєчасне розміщення матеріалів, оприлюднення інформації без зазначення дати, що не дозволяє визначити рівень її актуальності, розташування інформації не в логічних розділах, через що не забезпечуються простота і зручність доступу до неї. Також моніторинг показав, що жоден веб-сайт не забезпечує в повному обсязі доступність інформації для сприйняття особами з вадами зору та слуху.

Як зазначили в Держтелерадіо, дане дослідження було проведено за 26 параметрами, кожний з яких відображає окремий вид інформації, обов'язковість розміщення якої встановлена нормативно-правовими актами.

Черговий моніторинг інформаційного наповнення офіційних веб-сайтів органів виконавчої влади відбудеться протягом квітня-червня 2016 року.

Нагадаємо, раніше в Україні опублікували рейтинг топ-10 найбільш злісних піратських сайтів.