ru ua

Перша українська bitcoin-біржа зібрала майже втричі більше очікуваного

Перша українська bitcoin-біржа зібрала майже втричі більше очікуваного Фото: світові біржі криптовалют (Coinbase Exchange)

Запуск криптовалютного торгового майданчика планується на січень-лютий 2016

Перша українська bitcoin-біржа зібрала майже у три рази більше очікуваного. Про це заявив ініціатор проекту, засновник Bitcoin Ukraine Foundation та агентства KUNA Михайло Чобанян у Facebook.

Як зазначається, для реалізації цього онлайн-проекту знадобилося продати 10% майбутньої організації не менше ніж за 100 біткоінів.

"В Україні немає біткоін-біржі. Немає юридичної моделі, яка б дозволила відкрити рахунок у банку та отримувати і відправляти гривню клієнтам біржі. Після 1,5 року пошуку і спілкування з НБУ, НКЦПФР, ДФС і банками, юристами та аудиторами, ми знайшли бізнес-модель", - зазначив IT-підприємець.

За його словами, правові труднощі із законодавчим визначенням криптовалют - це постійний камінь спотикання в усіх пов'язаних з bitcoin питаннях, вирішити які зголосилася юридична компанія "Юскутум".

Щоб отримати кошти для запуску платформи, KUNA затіяла "краудсел" (crowdsell) - свого роду краудфандинг, суть якого полягала у продажу 10% акцій біржі всім бажаючим при подальшому пропорційному розподілі часток.

Зокрема, з урахуванням відсутності лімітів вкладень, для запуску проекту спочатку знадобилося 100 біткоінів. За перші десять годин продажу криптовалютна біржа набрала близько 170 біткоінів. Через десять днів на рахунку вже налічувалося близько 274 біткоінів (близько 125 тисяч доларів за нинішнім курсом, - ред.).

Переваги такого підходу до краудфандінгу, за словами Чобаняна, полягають у тому, що:

- всі інвестиції робляться винятково в біткоін;
- не потрібно реєструвати компанію і відкривати рахунки в банку;
- відсутня необхідність у посереднику, оскільки всі біткоіни падають безпосередньо до гаманця проекту;
- учасники crowdsell проінвестували в національний сервіс.

Як наголошується, загалом в український торговий bitcoin-майданчик вклалися 89 інвесторів, які поділять між собою 10% проекту. Ще 10% залишилися у "професійних учасників ринку", а 80% - у KUNA Agency.

"Біржа дозволить створити центр ліквідності. Завдяки цій базової інфраструктурі в Україні з'явиться можливість створювати фінтех-проекти для внутрішнього і зовнішнього ринків: біткоін-банкомати, платіжні провайдери, обмінники, зарплатні проекти, інтеграція банків", - йдеться в офіційному повідомленні проекту.

Перша українська bitcoin-біржа зібрала майже втричі більше очікуваного

Фото: стандартний веб-інтерфейс bitcoin-біржі у США (Exchange.Coinbase.com)

Запуск першої української біткоін-біржі планується на січень-лютий 2016 року.

Я приветствую новых партнеров. Спасибо Вам за вашу поддержку! Все только начинается. Публичной бирже криптовалют в Укра...

Опубліковано Mike Chobanyan 24 грудня 2015 р.

Нагадаємо, напередодні в УАнеті з'явився перший онлайн-сервіс для розрахунку з інтернет-магазинами bitcoin.

Раніше Національний банк України в діалозі з Bitcoin-спільнотою підтримав зусилля, спрямовані на інтеграцію сучасних інструментів розрахунків у фінансову систему країни.