ru ua

НКРЗІ ініціює розширення діапазону для широкосмугового радіодоступу

НКРЗІ ініціює розширення діапазону для широкосмугового радіодоступу Фото: засідання НКРЗІ (InternetUA)

Запропоновані зміни спрямовано на гармонізацію використання смуг радіочастот в Україні із практикою ЄС

Національна комісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв'язку та інформатизації, (НКРЗІ) на черговому засіданні 8 грудня 2015 року прийняла рішення про подання пропозиції адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації про внесення змін до плану використання радіочастотного ресурсу України. Про це повідомили у прес-службі НКРЗІ.

Як зазначається, запропоновані зміни спрямовано на розширення можливостей для розвитку ринку широкосмугового радіодоступу та гармонізацію використання смуг радіочастот в Україні із практикою Європейського союзу.

Зокрема, пропозиції стосуються узгодження смуг радіочастот і технічних параметрів пристроїв короткого радіусу дії - бездротових зарядних пристроїв, індуктивних пристроїв, пристроїв короткого радіусу дії для телеметрії.

Також НКРЗІ пропонує відкрити для ліцензування на умовах неексклюзивних прав ліцензіата діапазон 5670-5725 МГц для широкосмугового радіодоступу. "Розширення смуги радіочастот загального доступу сприятиме зростанню обсягу ринку та збільшенню надходжень до державного бюджету від ліцензування та сплати рентної плати за користування РЧР", - додали у прес-службі.

Нагадаємо, раніше НКРЗІ створила робочу групу щодо впровадження мобільного зв'язку 4G в Україні.