ru ua

Нацтелерадіо уточнило розміри нових штрафів для телерадіомовників

Нацтелерадіо уточнило розміри нових штрафів для телерадіомовників Фото: голова Нацтелерадіо Юрій Артеменко

Максимальний штраф складе 25% від суми ліцензійного збору

Нове законодавство України про застосування санкцій Національною радою з питань телебачення і радіомовлення передбачає штрафи для мовників у розмірі 5%, 10% і 25% від суми ліцензійного збору залежно від ступеня тяжкості порушень. Про це йдеться у повідомленні Нацтелерадо.

Найбільший штраф може призначатися за тяжкі порушення незалежно від того, застосовувалася санкція "оголошення попередження" до порушника раніше. Інші штрафи застосовуються тільки після попередження. Серед порушень, за які загрожує штраф, - заклики до розв'язування агресивної війни або її пропаганда, а також розпалювання національної, расової або релігійної ворожнечі та ненависті.

Також за новим законодавством вважається, що ліцензіат не притягувався до відповідальності у вигляді штрафу, якщо протягом року з моменту накладення штрафу він не здійснював таких же порушень.

У той же час нове законодавство містить норми і уточнення по застосуванню штрафів за трансляцію програм або їх відеосюжетів, які можуть завдати шкоди фізичному або моральному розвитку дітей та підлітків, за трансляцію аудіовізуальних творів за участю тих, хто увійшов у Перелік осіб, які створюють загрозу національній безпеці та ще ряд пунктів

Нагадаємо, 1 листопада Верховна Рада України підтримала у другому читанні законопроект №4815 "Про внесення змін до закону "Про телебачення і радіомовлення" (щодо вдосконалення процедури застосування санкцій Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення)". За відповідний проект закону з другого разу проголосували 236 нардепів (спочатку 221 депутат).