Переможець тендеру на перенесення номерів MNP виявився пов'язаний з екс-керівництвом Держміграції

Середа 03 лютого 2016 17:47
Переможець тендеру на перенесення номерів MNP виявився пов'язаний з екс-керівництвом Держміграції
Фото: конкурс щодо перенесення телефонного номера (прес-служба УДЦР)

Згідно з розслідуванням видання "Наші гроші", ТОВ "Діалінк" змінило засновників напередодні оголошення конкурсу на послуги провайдера перенесення телефонних номерів

ТОВ "Діалінк", що перемогло у конкурсі на впровадження в Україні послуги перенесення номерів, змінило склад своїх засновників на початку лютого 2015. Про це з посиланням на оприлюднені держрегулятором дані в рамках процедури тендеру повідомляють "Наші гроші".

Як зазначає видання, засновниками компанії в даний час є броварчанка Тетяна Нечипорук і борисполець Сергій Халимоненко.

До 2 лютого минулого року, згідно з офіційними виписками, у складі засновників Dialink значилися Геннадій Ільїн і Лариса Ямчукова.

За даними НГ, екс-депутат Київради із фракції "Солідарність", колишній заступник голови комітету з питань дотримання законності, правопорядку та боротьби з корупцією Геннадій Ільїн має розгалужений бізнес у сфері нерухомості.

Зокрема, згідно з бюлетенем Держслужби інтелектуальної власності, наприкінці 2014 року тодішній депутат Київради Ільїн отримав авторські права на низку "літературних письмових творів технічного та науково-практичного характеру":

- "Автоматизоване робоче місце, робоча станція "Е-документ" для видачі документів";
- "Автоматизоване робоче місце, робоча станція "Е-документ" для формування документів";
- "Автоматизоване робоче місце, робоча станція "Е-документ" ЄІАС УМП";
- "Типове положення щодо захисту інформації в комп'ютерних системах від несанкціонованого доступу в державних органах влади";
- "Програма проведення попередніх випробувань системи "BITS" у державних органах влади";
- "Типове положення про службу захисту інформації в державних органах влади";
- "Типова модель загроз інформації для державних органів влади";
- "Типові основні положення політики безпеки в державних органах влади";
- "Типовий порядок проведення робіт із створення комплексної системи захисту інформації в інформаційно-телекомунікаційній системі державних органах влади".

Решта прізвищ, пов'язаних з "Діалінком", також були невипадковими.

Відповідно до публікації, співавторами Ільїна за "науковою діяльністю" виявилися Лариса Ямчукова (дружина екс-голови Держміграції України Сергія Радутного (на посаді - з березня 2014 року по червень 2015), яка вийшла зі складу засновників "Діалінку" разом з Ільїним, а також Тетяна Нечипорук, яка залишилася у засновниках ТОВ, зберігши наступність у керівництві компанії.

"Дружина начальника Держслужби отримала авторські права на обладнання для Держслужби через півроку після призначення чоловіка. І зробила це у співавторстві з впливовим депутатом із фракції Порошенка. Після цього Ямчукова з Ільїним вийшли зі складу засновників "Діалінка", залишивши там у власників свою патентну співавторку Нечипорук. А фірмі встелили дорогу до 71 мільйона гривень на боротьбу з "мобільним рабством", - уточнює видання.

Нагадаємо, наприкінці січня стало відомо про те, що учасники тендеру на перенесення номерів підуть до європейських судів.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся