Кремль визнав, що закон про блокування доменів призвів до пропаганди торрентів

Кремль визнав, що закон про блокування доменів призвів до пропаганди торрентів
Фото: радник президента РФ по інтернету Герман Клименко ("Ведомости")

За словами радника Путіна, не можна використовувати тільки методи КНДР щодо обмеження поширення інформації

Федеральний закон РФ про вічне блокування інтернет-доменів призвів більше до пропаганди торрент-трекерів, ніж до вирішення проблеми електронного піратства. Про це заявив радник президента РФ з інтернету, засновник онлайн-сервісів Liveinternet і Mediametrics Герман Клименко в рамках засідання в адміністрації президента РФ з авторських прав, повідомляє "Громадське телебачення Росії".

Як зазначив Клименко, не можна використовувати тільки методи обмеження поширення інформації Північної Кореї.


"Відомий закон про вічне блокування доменів було прийнято без консультацій з нашою галуззю і призвів більше до пропаганди трекерів, ніж до вирішення завдань", - пнаголосив радник Володимира Путіна з питань інтернету.

Нагадаємо, як повідомляла громадська організація "Роскомсвобода", в числі наслідків вічного блокування веб-сайтів - обмеження доступу російських інтернет-користувачів до законної і правомірної інформації, доступу до творів, правовласники яких не заявляли про захист своїх прав у формі блокування всього сайту, до творів, що перейшли в суспільне надбання тощо.

За словами Клименка, також недоцільним є і блокування сайтів, які публікують поради щодо самолікування, що може спричинити за собою відхід даних ресурсів у тінь.

"Шлях заборони - не дуже правильний. Щойно ми закриємо сайти, де лікарі консультують пацієнтів, ми відразу отримаємо закриту сферу, про яку навіть не будемо знати", - сказав він напередодні в ході круглого столу "Інтернет на службі у лікаря", додавши, що досі не є зрозуміло, хто і за якими критеріями міг би оцінювати, завдає той або інший сайт з порадами щодо лікування шкоди користувачам, і приймати рішення про блокування.

На думку радника президента, було б правильніше, якби лікарі "комунікували з людьми в інтернеті", тобто висловлювали свою думку про правильність чи неправильність будь-якої поради, що стосується самостійного лікування.

Нагадаємо, раніше радник Путіна з інтернету спростував зв'язку з нелегальним торрент-трекером Torrnado. Нагадаємо, історичне рішення про блокування RuTracker набуло чинності в Росії 22 січня, а незадовно до цього влада РФ заблокувала ще 13 торрент-трекерів, зокрема Rutor.org.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся