Конкурс із впровадження послуги MNP оскаржено в суді

Середа 20 січня 2016 13:47
Конкурс із впровадження послуги MNP оскаржено в суді
Фото: послуга перенесення телефонних номерів в Україні

Позов з вимогою визнати недійсною процедуру закупівлі подав Технічний центр Інтернет, LLC (ТЦІ)

Тендер щодо переносимості телефонних номерів (послуга MNP - Mobile Number Portability), що проводиться Державним центром радіочастот (УДЦР), оскаржено в Господарському суді міста Києва, повідомляє IT Expert.

Як зазначається, позов до суду з вимогою визнати процедуру закупівлі (тендеру) недійсною подав Технічний центр Інтернет, LLC (ТЦІ, LLC), який брав участь у першому етапі тендера щодо MNP з найменшою ціновою пропозицією - 17,7 млн гривень при сумі оголошеної закупівлі у 72,1 млн гривень.

Також ТЦІ, LLC просить суд призупинити поточну процедуру закупівлі до прийняття рішення про визнання торгів (тендеру) щодо MNP недійсними. Столичний суд відкрив провадження за позовом 15 січня цього року.

"Ми вважаємо тендерні умови, які оголосив УДЦР, дискримінаційними і такими, що порушують закон про держзакупівлі. Закон дає право встановити кваліфікаційні вимоги, але вимагати від учасника впровадження MNP в іншій країні, за кордоном - це порушення закону і дискримінація вітчизняних розробників та інтеграторів", - повідомив представник ТЦІ, LLC Олександр Степанов.

За його словами, у зазначеному тендері є й інші дискримінаційні вимоги, які, зокрема, значно завищують вартість, технічно обгрунтовані і надмірні. "Ми багато разів протягом декількох місяців зверталися до УДЦР із проханням внести зміни до тендерних умов, однак вони ігнорують ці звернення. Через такі дискримінаційні умови ТЦІ, LLC не зміг взяти безпосередню участь у повторному тендері і це порушує наші права, які ми будемо відстоювати в суді", - резюмував Степанов.

Як повідомлялося, наприкінці грудня учасники повторного конкурсу щодо впровадження MNP оприлюднили свої цінові пропозиції.

Нагадаємо, УДЦР рішенням НКРЗІ від 25 серпня 2015 року внесено до реєстру операторів з адміністрування централізованої бази даних абонентських номерів (послуга MNP). 15 вересня було оголошено конкурсні торги на закупівлю послуг із проектування, розробки та впровадження автоматизованої інформсистеми "Централізована база даних перенесених номерів". Повторний конкурс на закупівлю послуги MNP в Україні було призначено 9 листопада.

Раніше, наприкінці вересня 2015 року, НКРЗІ запропонувала операторам самостійно профінансувати запуск послуги. Згідно з розрахунками УДЦР, на запуск MNP державі не вистачає 69 млн гривень. Загальна вартість обладнання та програмного забезпечення, необхідного для побудови системи, оцінена в понад 80 млн гривень, з яких УДЦР вкладе 11,5 млн грн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся