ua en ru

Комітет ВР просять змінити закон "Про аудіовізуальні послуги"

Комітет ВР просять змінити закон "Про аудіовізуальні послуги" Фото: ринок українського платного ТБ

Про відповідні пропозиції індустрії РБК-Україна повідомили у прес-службі асоціації "Телекомунікаційна палата України"

Асоціації підприємств платного телебачення України звернулися до народних депутатів комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики із проханням врахувати концептуальні зауваження профоб'єднань до попереднього тексту нової редакції закону "Про аудіовізуальні послуги". Про це РБК-Україна повідомили у прес-службі асоціації "Телекомунікаційна палата України".

"Проект закону України "Про аудіовізуальні послуги" є довгоочікуваним і дуже важливим для галузі, принаймні на десятиліття. Оскільки платне телебачення може стати основою його подальшого розвитку, професійні асоціації наполягають на врахуванні пропозицій індустрії платного телебачення до законопроекту вже на цьому етапі розробки законопроекту, ще до початку офіційної реєстрації документа", - йдеться у зверненні.

Як зазначається, представники індустрії провайдерів підтримують спрощення регулювання діяльності у сфері надання аудіовізуальних послуг відповідно до європейських стандартів.

"Зокрема, підприємства сфери платного ТБ вітають положення документа про те, що більшість видів діяльності запропоновано здійснювати за реєстраційним принципом, як це прийнято у європейських країнах, і ліцензувати тільки той вид діяльності, при якому використовується радіочастотний ресурс. Одночасно, з метою мінімізації корупційних ризиків, об'єднання пропонують встановити розмір плати за реєстрацію саме законом України, виходячи з того, що цей платіж не повинен перевищувати адміністративних витрат на здійснення реєстрації", - зазначили у прес-службі асоціації.

Так, експертне співтовариство просить передбачити в документі, "що анулювання ліцензії та виключення з реєстру" для суб'єктів господарювання у сфері надання аудіовізуальних послуг не може здійснюватися за рішенням Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, оскільки це означає можливість застосування позасудової заборони діяльності у сфері постачання таких послуг.

Крім того, на думку фахівців об'єднань, деяка термінологія законопроекту потребує змін.

Ініціаторами звернення виступили Асоціація правовласників і постачальників контенту, Телекомунікаційна палата України, Спілка операторів телекомунікацій Одеси та Одеської області, Асоціація "Укртелемережа", Інтернет Асоціація України, Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж, а також Спілка кабельного телебачення України.

Нагадаємо, раніше ці ж представники сфери платного ТБ закликали Нацтелерадіо заборонити російські канали в Інтернеті і на супутнику.