ua en ru

Яким буде святкування Трійці-2015: програма заходів

Яким буде святкування Трійці-2015: програма заходів Фото: святкування Трійці 2015

У Києві, крім традиційних служб у церквах, пройде ряд інших акцій

Святкування Трійці 2015: в неділю, 31 травня 2015 р., в Києві пройде низка заходів з нагоди відзначення одного з найважливіших християнських релігійних свят - День Святої Трійці (Трійця).

В рамках святкування Трійці в Києві, крім традиційних служб у церквах, пройде ряд інших заходів.

Зокрема, у Національному музеї народної архітектури та побуту України ("Пирогово") 31 травня в експозиції "Середня Наддніпрянщина" пройде свято "Трійця". О 10:00 за християнською традицією в церкві Св. Архистратига Михаїла розпочнеться святкове богослужіння. Після цього відбудеться хресний хід до церкви Св. Параскеви та освячення зілля. О 12:00 на Співочому полі музею буде встановлено Троїцьке дерево - Віхан. О 13:00 біля селянських садиб буде проходити троїцький обряд "Водіння куща", після чого почнуться виступи на сценічному майданчику фольклорних колективів з Житомирської, Рорвенской, Київської областей та м.Києва.

Також 31 травня свою святкову програму представить етнографічний комплекс "Українське село". З 10:00 до 12:30 на його території пройде святкове богослужіння в Свято-Дмитрівський храм, який буде прикрашений за українською традицією зіллям липи, лепехи і пахучими травами. Після цього свою творчу програму гостям покаже народно-фольклорний колектив "Здвіжанка".

А ось у парку "Київська Русь" свято Трійці відзначать в понеділок, 1 червня. Зокрема, відвідувачам покажуть "Зелений мюзикл" - дійство, в якому будуть відображені різні аспекти життя - пробудження природи, гумор і веселощі, народні традиції, романтика і героїка. Театралізовані номери включатиме виступи кінного театру, веселі ігри і танці з глядачами. Програма чергуватися з виступами учасників IV Міжнародного фестивалю бойових мистецтв організації "Тріратна", в яких юні та дорослі шанувальники східних єдиноборств покажуть свої вміння.

Крім того, на території Стародавнього Києва працюватимуть експозиції історичного костюма, середньовічного кораблебудування, можна буде постріляти з лука, покататися верхи на коні або поні, виготовити власноруч сувенір на одному з майстер-класів.

Нагадаємо, з нагоди святкування Трійці українці отримають додатковий вихідний 1 червня.