ua en ru

Трійця 2015: українці отримають додатковий вихідний 1 червня

Трійця 2015: українці отримають додатковий вихідний 1 червня Фото: у церквах буде звершено Божественну літургію

Православні християни в цей день прикрашають будинки і храми зеленими гілочками берези і квітами

У зв'язку зі святкуванням Трійці у 2015 р. українці отримають додатковий вихідний в понеділок, 1 червня. Це випливає з розпорядження Кабінету міністрів України №1084 "Про перенесення робочих днів у 2015 р." від 12 листопада 2014 р.

Оскільки релігійне свято Трійця цього року буде відзначатися в неділю, 31 травня, наступний за ним понеділок, 1 червня, також буде вихідним.

День Святої Трійці (Трійця) є одним з головних християнських свят. Православні церкви святкують його у неділю на 50-й день після Великодня, у зв'язку із чим свято ще називають П'ятидесятницею. Згідно із християнським вченням, саме на 50-й день після Воскресіння Христа здійснилося зішестя Святого Духа на апостолів.

У це свято в церквах відбувається Божественна літургія та після неї - вечірня. Також православні християни в цей день прикрашають будинки і храми зеленими гілочками берези і квітами.

Своєю чергою, "Укрзалізниця" з нагоди вихідних на Трійцю збільшила кількість рейсів цілорічних поїздів та призначила декілька додаткових поїздів, щоб українці змогли відвідати своїх рідних або вибратися на відпочинок.

Зазначимо, що у травні в Україні у зв'язку зі святами було цілих 13 вихідних днів.