ua en ru

Гривня протягом тижня залишається стабільною, - аналітик

Курси іноземних валют за минулий тиждень змінилися незначно, і лише під впливом зростання євро до долара на міжнародному валютному ринку, сама ж гривня залишається стабільною. Про це заявив старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

Зокрема, він зазначив, що до п'ятниці офіційний курс долара склав 21,40 грн (порівняно з 21,48 грн тиждень тому), а євро - 23,77 грн (23,39 грн тиждень тому). Досить незначно змінився долар і на готівковому ринку. Американську валюту купували/продавали в середньому по 22,26 - 23,05 порівняно з 22,25 - 23,09 грн тижнем раніше.

Золотовалютні резерви НБУ зросли за липень на 112 млн дол. і досягли величини 10,375 млрд. дол. Нагадаємо, що на початок року величина резервів становила 7,533 млрд дол. Тоді НБУ розраховував до кінця року збільшити обсяг до 17 млрд дол., хоча за оцінкою експертів агентства Fitch, їх розмір навряд чи перевищить 13 млрд дол.

Аналітик підкреслює, що НБУ впевнений у стабільності гривні і не бачить передумов для дестабілізації на валютному ринку. За словами його голови Валерії Гонтарєвої, останні чотири місяці спостерігається профіцит рахунку поточних операцій, в той час як до березня сальдо було негативним. Восени плануються великі закупівлі газу, однак для їх фінансування НАК "Нафтогаз України" залучає кредити міжнародних організацій. Очікується гарний урожай зернових 60,5 млн тонн, а нові кредити дозволяють продовжити нарощування резервів. В цій ситуації передумов для ажіотажу на валютному ринку Гонтарєва не бачить.

За її словами, НБУ виступає на валютному ринку чистим покупцем валюти. Регулятор придбав з початку року 1,3 млрд доларів і планує закупівлі і далі для поповнення резервів. Населення у той же час перестало панікувати і скуповувати валюту. "Зараз НБУ готовий відбити будь-яку спекулятивну атаку, якщо така буде. Ми наростили достатню кількість резервів і маємо весь необхідний інструментарій для відображення таких атак", - заявила голова Нацбанку.

Незважаючи на стабілізацію валютного ринку, загальний стан економіки не вселяє оптимізму. Як повідомив у п'ятницю Державний комітет статистики України, ВВП країни в другому кварталі впав на 14,7% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Поки що немає прогресу і на переговорах з кредиторами, зазначив аналітик. Україна і комітет її найбільших кредиторів не змогли в середу досягти домовленості про реструктуризацію держборгу на 19 млрд дол. При незгоді власників євробондів піти на прийнятне для України списання частини основного боргу, уряд теоретично може ввести мораторій на виплати.