ru ua

Глобальний ринок смартфонів скоротився в першому кварталі до 19%

Глобальний ринок смартфонів скоротився в першому кварталі до 19% Фото: світовий ринок "розумних" мобільних телефонів (Unsplash-pixabay)

Згідно з дослідженням TrendForce, у річному численні падіння склало лише 1,3%

Глобальні поставки смартфонів у I кварталі після досягнення точки насичення раптом почали скорочуватися. Так, за підсумками перших трьох місяців 2016 кількість проданих "розумних" мобільних телефонів зменшилася на 1,3% у річному численні, проте квартальне падіння склало 18,6%. Такими є результати чергового аналітичного звіту дослідницької компанії TrendForce Corp., представленого напередодні.

Як наголошується, загалом від початку року по всьому світу було поставлено близько 293 мільйонів мобільних пристроїв.


Глобальний ринок смартфонів скоротився в першому кварталі до 19%

Згідно з дослідженням "ТрендФорс", частка Samsung у першій чверті 2016 збільшилася на 5,7% порівняно з останнім відтинком торік. У I кварталі "Самсунг" продав 81 мільйон смартфонів, закріпившись на першому місці світового ринку із часткою 27,8%.

Корпорація Apple Inc. залишилася у глобальному смартфон-рейтингу на другому місці із часткою 14,4%, хоча ще в четвертому кварталі минулого року показник американського виробника становив 20,9%.

Глобальний ринок смартфонів скоротився в першому кварталі до 19%

Також, порівняно з попереднім кварталом, скоротили поставки смартфонів і китайські компанії, втім, не настільки значно, як лідери ринку.

Третє місце дісталося компанії Huawei (КНР). Частка цього китайського виробника склала майже 9,3%. Далі розташувалися такі бренди, як Lenovo і Xiaomi, яким належить 5,8% і 5,5% ринку відповідно. Шосте місце залишилося за LG із 5,1%.

Глобальний ринок смартфонів скоротився в першому кварталі до 19%

Напередодні до України прийшов новий бренд смартфонів Neffos. Як зазначалося, цей гаджет виробництва TP-LINK працюватиме на українському ринку під управлінням мобільної ОС Android.

В цілому, за підсумками минулого року світові поставки смартфонів сягнули рекордного показника в розмірі понад 1,43 млрд штук (+10%).

Нагадаємо, згідно з дослідженням компанії Deloitte, близько 25% користувачів смартфонів по всьому світу здійснюватимуть шляхом голосової телефонії не більше одного телефонного дзвінка на тиждень у 2016.