ua en ru

Чверть користувачів смартфонів телефонуватимуть не частіше одного разу на тиждень

Чверть користувачів смартфонів телефонуватимуть не частіше одного разу на тиждень Фото: користувачі смартфонів

Згідно з дослідженням Deloitte, частка data exclusives зросла за останні три роки з 11% до 22%

Більше чверті (26%) користувачів смартфонів з розвинених країн у 2016 році будуть здійснювати дзвінки не частіше одного разу на тиждень. Про це у звіті Technology, Media and Telecommunications Predictions 2016 повідомляє прес-служба компанії Deloitte.

Як зазначається, частка data exclusives зросла за останні три роки з 11% до 22%.

Згідно із прогнозами компанії, до 2016 року цей показник користувачів смартфонів сягне 26%.

Чверть користувачів смартфонів телефонуватимуть не частіше одного разу на тиждень

Фото: відсоток користувачів смартфонів, які здійснювали дзвінки за останні сім днів (Deloitte TMT Predictions 2016)

Deloitte пояснює цю тенденцію розвитком альтернативних засобів комунікації. Велика частина особового спілкування перемістилася в соціальні мережі, які надають порівняно з телефонією набагато більше можливостей - трансляції, emoji, використання фото, відео та посилань.

Крім того, електронне спілкування є асинхронним і не потребує миттєвої відповіді. Це дає користувачеві більше контролю над бесідою.

Телефонія втрачає свої позиції не тільки в особистому спілкуванні. Додатки замінюють дзвінки в таких завданнях, як замовлення доставки або таксі, бронювання та банківські операції.

З усіх альтернативних способів комунікації швидше інших набирають популярність месенджери. За останні три роки відсоток користування мобільними мессенджерами виріс більш ніж в два рази - від 27% до 59%.
Найпопулярніший спосіб комунікації серед користувачів, які відмовилися від дзвінків - текстові повідомлення. Ними користуються 60% опитаних. За SMS з невеликим відривом ідуть месенджери, e-mail і соціальні мережі.

Чверть користувачів смартфонів телефонуватимуть не частіше одного разу на тиждень

Фото: рейтинг сервісів для зв'язку серед власників смартфонів, за винятком дзвінків (Deloitte TMT Predictions 2016)

Зазначимо, що відмова від телефонних дзвінків стала трендом минулого року. Зокрема, Facebook прогнозує "смерть" телефонних номерів.