ua en ru

Світові поставки смартфонів зросли на рекордні 10% за підсумками року

Світові поставки смартфонів зросли на рекордні 10% за підсумками року Фото: світовий ринок смартфонів ("Комерсант")

Згідно з дослідженням IDC, поставки "розумних" телефонів перевищили показник у 1,43 млрд штук

Світові поставки смартфонів за підсумками року сягнули рекордного показника в розмірі понад 1,43 млрд штук. Про це йдеться у звіті Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker аналітичної компанії IDC.

Як зазначається, поставки "розумних" телефонів зросли на 10,1%, тоді як роком раніше на ринок було відвантажено 1,30 мільярда пристроїв.

Великих успіхів у 2015 році досягла Huawei, яка зміцнилася як міжнародний бренд. Китайська компанія виявилася єдиною, яка в минулому році поставила на 44,3% смартфонів більше, ніж у позаминулому. Загалом за рік Huawei відвантажила 106,6 млн пристроїв, ставши четвертим в історії виробником, що подолав 100-мільйонну позначку.

Світові поставки смартфонів зросли на рекордні 10% за підсумками року

На чолі списку-2015 опинився Samsung, який поставив 324,8 мільйона Galaxy-смартфонів, проте річний приріст виявився незначним - 2,1%. Apple, що посіла друге місце, збільшила поставки на 20,2% - до 231,5 мільйона iPhone.

До п'ятірки увійшли ще дві китайські компанії, Lenovo і Xiaomi (4 і 5 місця відповідно), що показали схожі результати. За даними IDC, Lenovo відвантажила за підсумками року 74 мільйона смартфонів (+24,5%), а Xiaomi - трохи менше, 70,8 млн (+22,8%).

Світові поставки смартфонів зросли на рекордні 10% за підсумками року

Нагадаємо, згідно з дослідженням компанії Deloitte, чверть користувачів смартфонів дзвонитиме не частіше одного разу на тиждень у 2016.