ua en ru

Чиновники роздадуть 4,5 мільйона гривень стартапам на електронну демократію

Чиновники роздадуть 4,5 мільйона гривень стартапам на електронну демократію Фото: конкурс IT-проектів у сфері електронної демократії Egap Challenge (AIN.ua)

Стартовий призовий фонд складає 4,5 мільйона гривень

Державне агентство з питань електронного уряду запускає конкурс IT-проектів у сфері електронної демократії Egap Challenge. Про це повідомляє сьогодні мережевий онлайн-ресурс AIN.ua.

Згідно з публікацією, взяти участь у ньому зможуть проекти з усієї України, а найкращі команди пройдуть інкубацію та отримають кошти на розробку і впровадження своїх рішень..


Як зазначається, стартовий призовий фонд складе 4,5 мільйона гривень.

Мета Egap Challenge – створити нові інструменти, з допомогою яких громадяни зможуть безпосередньо впливати на владу, вирішувати важливі соціальні питання і брати участь в розвитку українських міст і регіонів.

Згідно з очікуваннями, дана суспільно-електронна освітня ініціатива розрахована на два роки. Зокрема, змагання проектів будуть складатися з декількох етапів, під час яких зацікавлені команди презентують свої проекти. Кращі з них пройдуть інкубацію, після чого презентують продукт на національному етапі.

Водночас переможці "Егап Челлендж" отримають гранти на розвиток, які дозволять конкурсантам втілити всі свої креативні ідеї в життя. Презентації учасників та інкубація пройдуть в хабах партнерів ініціативи: iHub Вінниця, Space Hub Дніпропетровськ, Impact Hub Одеса, Фонд місцевого розвитку Луцьк.

Інформацію про те, де і коли стартують конкурси і як взяти участь, оголосить офіційний "Фейсбук"-аккаунт Egap Challenge. Перша тема буде оголошено вже в травні, а старт змагань запланований на початок червня.

Тим часом команда IT-конкурсу проведе дослідження ринку, відбираючи проблеми, які будуть вирішувати IT-проекти конкурсантів.

Конкурс Egap Challenge ініційовано у рамках програми "Електронне врядування для підзвітності влади і участі суспільства" (EGAP), що реалізується Фондом Східна Європа та Державним агентством з питань електронного управління за підтримки Швейцарської Конфедерації. Готовність підтримати ініціативу висловила низка IT-компаній IBM Україна, Cisco, De Novo, Intel та ін.

Нагадаємо, українські "айтішники" не перший рік переймаються створенням у країні елементів електронної демократії. Одним із таких проектів була платформа "Нарада", однак на сьогодні активності на її сайті немає.

Раніше в Україні запустили перший некомерційний IT-інкубатор за участю Microsoft.