ru ua

Запущено перший в Україні некомерційний IT-інкубатор за участю Microsoft

Запущено перший в Україні некомерційний IT-інкубатор за участю Microsoft Фото: 1991 Open Data Incubator (1991.vc)

Першими резидентами 1991 Open Data Incubator стануть переможці конкурсу-хакатона, який пройде 6 лютого в Києві

Технологічна громадська організація SocialBoost за підтримки регіонального фонду прямих інвестицій Western NIS Enterprise Fund (WNISEF), компанії "Майкрософт Україна" та уряду України оголосила про запуск першого некомерційного інкубатора ІТ-проектів на основі відкритих даних 1991 Open Data Incubator. Про це повідомили у прес-службі організації.

Як заявив засновник SocialBoost і радник прем'єр-міністра з питань відкритих даних Денис Гурський, в 1991 році Україна отримала незалежність, і сьогодні важливим ресурсом стали дані, які державні органи систематично збирають і зберігають протягом останніх 24 років.

Мета проекту - трансформувати великі обсяги відкритих державних даних у ресурс для створення стартапів, що надають сервіси українським громадянам, компаніям та держорганам. Проект покликаний "оцифрувати" такі сектори економіки, як агробізнес, енергетика, інфраструктурні проекти, державні послуги для громадян і внутрішні аналітичні системи в державі, налагодивши взаємодію ІТ-розробників, громадських організацій та аналітичних центрів з органами держвлади.

"Основна складність, яка сьогодні стоїть на шляху розвитку цифрової України, - створення екосистеми відкритих державних даних. Ми вже розпочали цей процес у 2014 році, створивши Національний портал відкритих даних data.gov.ua і дуже сподіваємося на сприяння з боку держави в подальшому створенні дійсно потрібних цифрових сервісів. Мета нашого проекту - підвищити ефективність ключових секторів української економіки і державного управління, розробити антикорупційні аналітичні системи і приділити максимум уваги проектам місцевого значення", - сказав Гурський.

Ставши учасником інкубатора, стартап отримає можливість працювати над своїм проектом в офісі А-класу в центрі Києва, прямий контакт з українськими держструктурами всіх рівнів, безкоштовно пройти двомісячну інкубаційну програму, скористатися технологічною підтримкою програми Microsoft Bizspark, отримати доступ до кращих менторів, донорів та інвесторів, а також звернути на себе увагу українських і зарубіжних ЗМІ.

"Проекти, які підтримує WNISEF, відповідають чітким критеріям і орієнтовані на відчутні зміни для громадян. Ми віримо, що розроблені молодими креативними українцями ІТ-сервіси дадуть можливість підвищити ефективність та інноваційність держструктур, а також створити інструменти якісного взаємодії із громадянами. Використання відкритих даних має стати запорукою підвищення прозорості державних послуг", - зазначила керівник програми місцевого економічного розвитку WNISEF Ірина Озимок.

Першими резидентами інкубатора стануть переможці конкурсу-хакатона, який відбудеться 6 лютого 2016 року в Києві. До участі в конкурсі від SocialBoost і "Майкрософт Україна" приймаються проекти з будівництва стартапів, які вирішують важливі проблеми українських громадян, бізнесу, державних органів з використанням відкритих державних і великих даних:

• електронні сервіси для агросектору, енергетики та інфраструктури;
• електронні держпослуги на основі державних реєстрів;
• аналітичні системи для міністерств, обладміністрацій і мерій;
• проекти Smart City для українських міст.

Передусім розглядатимуться ідеї проектів місцевого значення. Щоб взяти участь у конкурсі, потрібно заповнити заявку на сайті www.1991.vc до 3 лютого 2016 року включно.

Нагадаємо, у 2015 році кількість ІТ-шників в Україні зросла на 20%. При цьому внутрішній IT-ринок знизився за минулий рік на 42%.