ua en ru

Виключити з раціону: фахівці розвінчали міфи про корисність популярних дитячих продуктів

Виключити з раціону: фахівці розвінчали міфи про корисність популярних дитячих продуктів Ілюстративне фото (pixabay)

Експерти розповіли, чим можна замінити шкідливі продукти

Вчені розвінчали міфи про корисність популярних продуктів, які входять в раціон дитячого харчування. Про це пише Clucth.

Є категорія продуктів, які українці помилково вважають корисними і включають їх в раціон маленьких дітей. Фахівці розвінчали міф про корисні якості цих продуктів і порекомендували їх виключити з меню.

1. Манна каша.

Манна каша складається в основному з вуглеводів, а от вітамінів і корисних речовин у ній майже немає, тому медики рекомендують її замінити іншими корисними крупами – вівсяною, гречаною або перловою.

2. Соки.

В покупних соках міститься велика кількість цукру, який моментально всмоктується в кров і порушує вуглеводний обмін. Крім того, до складу соків входять консерванти. Фахівці рекомендують замінити соки домашніми компотами або морсами з свіжих фруктів.

3. Йогурт.

Йогурт, до складу якого входять корисні бактерії – корисний для дитини. Проте в магазинних йогуртах їх практично немає. У них міститься багато цукру, жиру і шкідливих добавок. Тому медики рекомендують замінити магазинні йогурти на домашні.

4. Сухі сніданки.

У складі пластівців, кульок і подушечок, які так рекламують для дітей, міститься велика кількість цукру і зовсім мінімальна кількість корисних речовин. Крім того, вживання сухих сніданків не насичують організм дитини. Фахівці рекомендують замість подушечок зварити дитині кашу і додати в неї ягоди, горіхи і сухофрукти.

5. Виноград.

Виноград насправді дуже корисний, оскільки містить багато вітамінів і корисних речовин. Однак його не варто давати дітям до трьох років, так як для ніжної травної системи малюка він занадто важкий і буде довго перетравлюватися. Крім того, він може викликати здуття живота, розлад шлунка або різі в животі.

6. Глазуровані сирки.

У складі глазурованих сирків практично немає корисних речовин. Але є ароматизатори, цукор, барвники і консерванти. Дієтологи не рекомендують його вживати ні дітям, ні дорослим. Відмінна заміна сирків – натуральний сир.

7. Мед.

Дітям до 2-х років мед давати не рекомендується, так як він може викликати серйозну алергічну реакцію. Крім того, мед корисний тільки в натуральному вигляді. Після термічної обробки (випічка або напої) він втрачає свої корисні якості і навіть може зашкодити.

До речі, раніше ми писали про те, що вчені розвіяли міф про продукти, які вважалися шкідливими.

А також повідомляли про те, що Супрун розповіла про користь яєць для здоров'я.

Відео: РБК-Україна