В Україні розпочався плавний обвал гривні?

Великобританії . Згідно з прогнозом фінансистів , курс національної валюти в жовтні- грудня 2013 року опуститься до 8,60 гривні за долар , а в третьому кварталі 2014 гривня знизиться до 8,80 , а в четвертому кварталі - до 8,90 гривні за долар , передають Українські новини.

Слова британських банкірів підтверджує і нинішня динаміка на валютному ринку . Національна валюта вже котрий день поспіль здає свої позиції долара і євро - в обмінниках долар продають в середньому за 8,18 грн , а за євро просять 10,80 грн.

Стрибок долара до 9 гривень напередодні пообіцяли і експерти Standard & poor's . Не менш втішний прогноз прозвучав і з боку аналітиків « Ощадбанку ». Фахівці російського держбанку дають 82 % -у вірогідність виникнення валютної кризи в Україні . За прогнозами « Ощадбанку » , середньорічний курс гривні в 2013 році складе 8,18 грн за долар , у 2014 - 8,59 грн.

Тим часом , економіст Інституту економічних наук Міхаель Ламлі стверджує , що боятися коливань курсу гривні нічого. Стабілізуючий вплив на валютний ринок і курс гривні надасть спад попиту на валюту і приріст обсягу гривневих депозитів. «Приріст банківських депозитів у гривні може бути інтерпретований як хороший знак ... Якщо гроші утримуються в країні , вони йдуть на інвестиційні цілі . Це стимулює економічне зростання в країні » , - цитує експерта Інформбюлетень КМУ.

Хороший сигнал у зменшенні попиту на долар і зростання обсягу довгострокових депозитів у нацвалюті бачить і професор економіки Маастрихтського університету Ертранд Канделон : « Зі зменшенням уразливості приватних банків будуть менше випадків , коли депозити забирають з банків. У підсумку ризики для української валюти будуть меншими , а , отже , зменшиться вразливість приватного сектора ».

Попит же на іноземну валюту в Україні породжують імпортери , яким потрібна валюта для оплати замовлень , запевняє економіст Бостонського коледжу економіки Крістофер Баум : « Статистика говорить про те , що попит населення на валюту є низьким з тенденцією до подальшого скорочення . Це може бути результатом бажання українців тримати гривню в якості інструменту заощаджень. Це також є проявом впевненості в національній валюті ».

Аналогічної думки дотримується його колега Ріккардо Джуччі , генеральний директор « Berlin school of economics ». На його думку , стабільність курсу гривні підвищує довіру до неї , тому національна валюта стає все більш привабливим інструментом для зберігання заощаджень. «Зараз є значна частка гривневих депозитів. Все це - ознаки зростання впевненості в національній валюті. Ці відсотки - знак позитивного розвитку подій » , - прокоментував він приріст депозитної бази українських банків у національній валюті.

Грузинський економіст Паата Шешелідзе пояснює , що надалі позитивний вплив на позиції гривні буде надавати підписання Угоди про асоціацію з ЄС, яка зміцнить економіку України . « Динаміка зростання гривневих депозитів може продовжитися. Тому що Україна скоро укладе договір з Європейським Союзом , таким чином , вона буде ставати дуже привабливим центром , центральною в групі з великими ресурсами , з великим населенням і перспективою торгувати з іншими країнами СНД » , - пояснив експерт.
Про суцільних економічних вигодах Києва при підписанні угоди про асоціацію з ЄС говорить і європосол Ян Томбінський . У своїй статті «Разом ми - сильніше » на « Українській правді » він заявив , що Україна є головною країною , що забезпечує транзит російської нафти і газу до Європи , ЄС зацікавлений « поширювати демократичні цінності» в ній.
Томбінський також позначив головні вигоди , які може отримати Україна від зближення з Європою : доступ до європейського ринку , вільний рух людей і капіталів , позитивний вплив конкуренції.

Про зростання економіки говорить і британський HSBC Bank . За словами аналітиків , ВВП України в третьому кварталі поточного року виросте на 1,5 % , а в четвертому кварталі - на 2,0 %. А в кожному кварталі 2014 валовий продукт країни буде рости на 2,0 %.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся