У банках продають мічені долари, які потім неможливо здати

Українці отримують купюри , якими потім не можуть розплатитися . МВС : їх здають хабарники

У деяких банках видають долари , якими потім неможливо розплатитися , наприклад , купюри мічені або зношені.

«Ми з колегою купували в Конотопі б / у автомобіль . Зняли в банку $ 5 тис. Продавець попросив , щоб при ньому в банку перевірили гроші на справжність , - розповів нам сумчанин Володимир Кец . - Ми , впевнені у доларах , заплатили 50 грн за перевірку , але який був шок , коли касир заявила і показала , що 10 купюр , тобто $ 1 тис. , - мічені . При просвічуванні на них було видно слово « Хабар» . Продавець авто підняв шум: мовляв , ми його хочемо кинути, - ми стали йому пояснювати , що самі постраждалі. Коли приїхали до відділення банку , де брали ці гроші , нам без проблем їх обміняли на інші . Машину ми купили , але шок пережили величезний ».

«А я в банку зняв з валютного рахунку $ 18 тис. за $ 100 і поїхав з ними на Чернігівщину , - розповів нам киянин Ігор . - Так вийшло , що в кишені були лише 11 грн , тому частина доларів планував обміняти на гривні , щоб повернутися додому. Коли ж на Чернігівщині зайшов у відділення банку , то їх касир , перевіривши гроші , заявила , що на 3 купюрах , тобто на $ 300вокруг портрета Франкліна якісь мітки . Питаю : «Гроші фальшиві ? » Вона мені відповідає: «Справжні , але з якимись мітками , наш банк такі не приймає ». Я пішов в інше відділення , потім ще в два. У всіх міняти гроші відмовилися. Я подзвонив у колл -центр банку , влаштував скандал , що через них у мене зривається важлива покупка , а в кишені лише 11 грн , на які треба доїхати до столиці. Після чого мені сказали , що чекають з чеком в будь-який для мене зручний час у тому відділенні , де я знімав гроші. Все-таки добравшись до столиці , я прийшов у відділення , і мені дали інші $ 300 ».

Юрист Олексій Святогор каже , що йому відомо про мінімум ще трьох подібних випадках , які відбувалися останнім часом , а банкіри з числа керівництва , дізнавшись про ці ситуаціях нам сказали , що клієнти могли подати в суд і « роздягнути банки».

Радник глави асоціації українських банків Олексій Кущ ситуацію вважає винятком : « Знімаючи валюту в банку , клієнт має право попросити касира перевірити справжність грошей . У першому випадку ($ 5 тис. - Авт. ) Йдеться про Речдок , у другому , можливо , про ветхих купюрах. Як вони потрапили в оборот - питання цікаве . Думаю , був недогляд касира. Клієнту важливо зберігати чеки , поки зняті гроші у нього в гаманці ».

У МВС припускають , що мічені гроші потрапили в банк через хабарників : «Гроші , очевидно , належали хабарнику , він втік від міліції , через своїх знайомих в банку легалізував їх , обмінявши на звичайні ».

Про існування такої схеми нам розповів Святогор , уточнивши , що у клієнта є право вимагати в будь-якому банку купити такі купюри , а якщо не приймають , то звернутися в Нацбанк . « Банки зазвичай з такими грошима не хочуть зв'язуватися , але купувати зобов'язані , гроші-то чи не фальшиві . До речі, у взяткобрателей зі стажем є «свої » касири , куди вони за заниженою вартістю збувають мічені купюри ».

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся