Руслан Махмутов: "Міжнаціональні відносини повинні вибудовуватися на новій основі»

Як пише Регіон онлайн і Московський комсомолець , керівник організації " Євразійське співтовариство " політолог Руслан Махмутов вважає , що відносини між народами і етносами в Росії і за її межами ( в першу чергу - суміжних з нами державах , звідки йде основний міграційний потік в нашу країну ) потребують переосмислення і коригуванню. Р. Махмутов докладно розповів про сформовану ситуацію навколо мігрантів.

- Після подій в московському районі Браїлів в центральних ЗМІ і в блогосфері прокотилася хвиля публікацій , де виразно чулися голоси , що не потрібно нам озиратися в минуле , що мігрантів гнати поганою мітлою , надалі не пускати , виставити візовий заслін ! Основний лейтмотив подібних статей звучить приблизно так: тієї країни , де ми колись жили , немає , і нас історія розвела по своїх національних квартирах , де кожен повинен облагороджувати свої хати , хати , юрти окремо як йому заманеться.

На жаль , ці настрої знайшли своїх " сподвижників " . І я впевнений , що серед тих , хто громив намети і овочебазу , були ті , хто начитався і наслухався подібної єресі , повірив у неї і пішов шукати правду.

Ці « гарячі хлопці » раптом забули , що все почалося - то ні з таджиків і узбеків , а з численних конфліктів , пов'язаних з « засиллям » « кавказців » - дагестанців , чеченців , азербайджанців і т.д. А значить за пропонованим сценарієм будівництва огорож і віз проблему не вирішити.

Проблема не тільки в мігрантах як таких , а у відсутності зрозумілої моделі власне російського міжнаціонального та міжконфесійного діалогу.

Глибоко переконаний , що час перестати копатися в тому , які ми різні , а почати осмислювати те , як ми схожі. І основою цього « збирання каміння » мають стати наша спільна історія і земля , яку ми вважаємо своєю Батьківщиною - Великою Росією .

Напевно , мало хто в Російській Федерації хоче , щоб нас заполонили нерегульовані потоки міграції. Мало хто побажає , щоб на одній з ним сходовому майданчику жили нелегали. Мало у кого з росіян є бажання працювати на одному будівництві або ринку з тими , хто ховається від міграційного обліку , якими б чудовими і працездатними приїжджі не були. Мало кому з наших співвітчизників по душі те , що через брак місць у столичних дитячих садках (у нас туди поки приймають дітей мігрантів ) припадає на свої кровні наймати няню або ж нести кому треба енну суму в конверті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся