Підводні камені альтернативної ліквідації ТОВ

Ліквідувати ТОВ в технічному відношенні для професіонала не така вже й складне завдання . На ринку юридичних послуг безліч компаній , що надають дану послугу (наприклад http://www.expertlaw.ru в Москві). Подібні послуги затребувані на ринку більш ніж. Прийнятна сума , стислі терміни і запевнення фахівців в абсолютній надійності заходи роблять свою справу.

Стереотипи подібного роду викорінити зі свідомості власників вітчизняних підприємств досить складно. На поточний момент більшість з них як і раніше вважають , що продаж компанії в дальній регіон або реорганізація суб'єкта підприємницької діяльності в аналогічному напрямі є гарантією юридичної бездоганності процедури. При цьому абсолютно всі чомусь забувають про те , що факт ліквідації як такої при цьому не має місця. Реальний стан справ йде таким чином, що колишні засновники та керівники прощаються з колись підконтрольної їм компанією лише на формальному рівні.

У цьому випадку прийнято використовувати два варіанти. Перший - зміна засновників і директора шляхом продажу підставним особам. Другий - реорганізація компанії шляхом приєднання або злиття з іншим суспільством.

Після укладання угоди на продаж саме суспільство продовжує працювати без змін , тому шанси на проведення податкової перевірки у такої компанії нітрохи не менше , ніж у неї ж у період до зміни власників і керівництва . Більше того , навіть зміна управлінців і власників на підставних осіб не дозволяє перекласти всю відповідальність на нових людей.

Пояснюється це дуже просто - хто командував парадом протягом періоду , в якому виявлені порушення законодавства , той і буде відповідати за виникнення наслідків . Факт перепродажу компанії підставним особам встановлюється контролюючими органами досить легко навіть при використанні самих складних і заплутаних схем .

Тепер кілька слів про реорганізацію. Більшість юридичних компаній в гонитві за довгим рублем воліють говорити клієнтам саме те , що ті хотіли - б почути. Не рідко не надто досвідчені фахівці обманюють самих себе , навіть не підозрюючи цього . Незважаючи на те , що організація викреслюється з ЕГРЮЛ , у неї з'являється правонаступник. Як правило , цим фактом приділяється недостатня кількість уваги . А адже саме правонаступник успадковує абсолютно всі зобов'язання поглиненої ним компанії , до яких відносяться також невиявлені і невиконані борги перед державою і контрагентами .

Основна проблема будь-якої схеми , по якій проходить альтернативна ліквідація ТОВ полягає в тому , що фактично юридична особа нікуди не зникає і продовжує існувати. Для державних структур не принципово буде це компанія зі старою назвою або її правонаступник , оскільки правові наслідки за порушення законодавства в даному випадку все одно одні й ті ж. Приблизно 20 % подібних фірм ретельно перевіряються контролюючими органами , а керівництво і власники таких підприємств переслідуються за вчинення податкових злочинів .

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся